Kezdőoldal » Utazás » Európa » Laptop és gitár Németországba...

Laptop és gitár Németországba vitele. Visszafelé kell vámot fizetni? Sürgős.

Figyelt kérdés
Németországba utazom egy rövid időre és szükségem lenne a laptopomra na meg a basszgitárom is szeretném vinni, de mondták, hogy ki vinni oké, de vissza már lehet hogy nem engedik, vámot kell fizetni. Igaz ez? Ha viszem a számláimat róluk, miszerint ezeket én itthon vettem és ki vannak fizetve, akkor is? Ma utazom légyszíves, aki tudja válaszoljon.
2010. aug. 8. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:

EUn belül vagy, nem lesz gond, de persze ha tudod bizonyítani hogy itthon vetted, akkor nem kell vámot fizetni. Ehhez számla kell, vagy magyar használati utasítás.

Megteheted azt is hogy kiviteli nyilatkozatot kérsz mikor kimész a határon, az ottani vámtiszttől.

Olyat hallottam már hogy laptoppal USAból hazafelé szívtak mert nem volt kiviteli nyilatkozat és lehúzták az embert, de EUn belül nem hiszem hogy problémáznának.

2010. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugodtam.
2010. aug. 8. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!