Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ryanairnek mi a jellemző...

Ryanairnek mi a jellemző árpolitikája?

Figyelt kérdés

Folyamatosan nézem a jegyárakat, november közepén szeretnék utazni. Már decemberben elkezdték árulni a február-márciusi időszakra, de még mindig tűrhető árban vannak. Régen, úgy emlékszem, az utolsó pillanatban mindig olcsóbb volt, és akkor már kiírta, hogy már csak x hely van ebben az árkategóriában. Azóta változott ez? Minél közelebb az utazás időpontja annál drágább lesz?Vegyem meg most, vagy lehet, hogy olcsóbb lesz? (Ma éjfélig van elvileg akció)

Köszi!


2012. jan. 19. 08:39
 1/4 Antimod ***** válasza:

Erre így nem emlékszem, de ne vedd készpénznek azt, ami ki van írva, mert még jellemzően lehúznak, ha dombornyomott bankkártyával vásárolsz (+ néhány Euro).


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, változott - minél közelebb az utazás időpontja, annál drágább, már-már a nem-fapadosoknál is drágább. Aztán jön egy-egy vendégcsalogató akció, utána újrakezdődik minden.

Az árpolitikája ez: legyen annyira olcsó, hogy elhódítsuk az utasokat, de ne is adjunk túl sokat nekik. Ha lehet semmit és minden kis csomagot, pohár vizet, köhintést felszámítunk. A személyzet ájulásig ki van használva, egy kolbászsütő fizetéséért, a gépek karbantartására csak annyit költenek, amennyi még nem okoz botrányt.

2012. jan. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én pl. ma vettem egy jegyet oda-vissza egy helyre, és a jelenlegi 302Ft-os/E középárfolyamra, a ryanair 326 Ft-os árat/ Euro számolt föl. Durva! + ne feledjük van adminisztrációs díj is ami oda-vissza 12 Euro!


Ami megfigyelhető, hogy 2 napja minden jegyre + 2 eurot nyomtak a kerozin drágulás miatt... Igyekeznek minden jegyet olcsón adni, és a fedélzeten mindent rádtukmálni..


Én elégedett voltam és vagyok ( remélem maradok is)...

2012. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Sok minden csak odafigyelés kérdése! Ha úgy állítod be akkor sokkal alacsonyabb árfolyamon is válthattad volna az eurót. Nevezetesen be lehet jelölni, hogy forintban terhelje a kártyád (ez az alap, amit te úgy hagytál, ekkor a ryan lehúzósan magas árfolyama lesz) VAGY lehet kérni hogy euroban terhelje a számlád Ekkor ha forint számlád van, a saját bankod fogja átváltani a pénzt eurora a saját árfolyamán, ami még a leglehúzósabb hazai banknál is garantáltan sokkal alacsonyabb árfolyam lesz mint amit a Ryanair ajánl fel.


A másik meg hogy adminisztrációs díjat (azaz kártyadíjat) nem feltétlen kell fizetni, ha megfelelő kártyával vásárolsz. Igényelni kell kártyát (akár ingyenesen) és meg van oldva.


Szóval a Ryanair nagyon olcsó árakat kínál sokszor, de tájékozottnak kell lenni egy picikét, hogy tényleg igazán olcsó legyen!

2012. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!