Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mit vigyek és mit ne vigyek a...

Mit vigyek és mit ne vigyek a táborba, Balatonra?

Figyelt kérdés

1 hétre megyek:

-Mennyi pénzt?

-Milyen ruhát?(az időjárás miatt(jövőhéten megyünk))

-Milyen "játékokat"?

-Mit tudunk a szobában és a szabadban "játszani" a többiekkel?

-Mit ne vigyek?

-Mibe vigyem a cuccokat?(esetleg gurulós bőrönd jó?)

-a Balatonon dágábbak a dolgok (pl.fagyi) mint más városban(Nyíregyházán)?


2009. jún. 13. 13:04
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

- Hogy mennyi pénzre van szükséged azt csak is te tudhatod, de ha teljes ellátást kaptok, akkor szerintem egy 5ezres bőven elég, az sem megy el mind fagyira, meg apróságokra.

- Vigyél mindenféle ruhát, mondjuk egy farmer amiben mész, vigyél rövidnadrágot, és szabadidőt (játszós ruhát), fürdőruhát. Két törölközőt. Fontos hogy úgy pakolj, hogy tudj rétegesen öltözködni ha netán hűvös lenne.

- Én vinnék valamilyen kártyát meg mondjuk ha van, Twistert az elég csapatépítő és vicces játék, mást nem érdemes elcipelni szerintem. Twistert is biztos doboz nélkül pakolnám be.

Hogy mit tudtok csinálni, azt majd a helyzet hozza, szerintem feltaláljátok magatokat, egy táborban sosincs unatkozás.

- Ne vigyél túl értékes dolgokat, mert ha lába kél, akkor rossz élmény marad a tábor. Maximum telefon meg egy mp3 lejátszó, bár sztem utóbbi is teljesen fölösleges. Táborban az ember társalog, nevet elvan a többiekkel, nem magába roskadva bedugott fülekkel hallgatja a zenéjét. :)

- A helyedben én nem gurulós bőröndbe pakolnék, már csak azért sem mert ha kicsit sétálni kell (nem aszfaltozott terepen) a táborig, akkor könnyebb a nyakadba kapni egy utazó táskát vagy hátizsákot, mint a bőröndöt. No de ez én vagyok...

-A turisták miatt lehet kicsit drágábbak a dolgok pár helyen, de szerintem nem számotadóan. Pl strandon a fagyi lehet 150 Ft, míg nálunk csak 110, de ha nagyobb boltokban vásárolsz mondjuk nasit, az ugyan annyiba kerül mint máshol.

2009. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Nem írod hány éves vagy.

Mindenképpen vigyél hosszu nadrágot és pulcsit is, de rövidet is, és fürdö ruhát.

Játékot, mindenképpen kártyát, ha van kisebb társasod, vagy különféle kártya mint uno stb... akkor ilyeneket.

Gurulós böröndöt azért nem ajánlom, mert ha vonattal, busszal mentek, lehet sokat kell földuton, vagy rossz uton gyalogolnotok, vagy lépcsön mennetek, ahol nem tudod gurítani, de nehéz felemelni, és pl hátadra kapni.

Viszont van olyan börönd ami olyan mint egy sport táska, de lehet gurítani is. Párom szereti ezt, mert ö sokat utazik, és ha kell könnyedén feldobja a vállára.

Hát elöfordulhat hogy drágább. Az igények álltalábn kortol is függ, míg egy kisebb gyerek kijön 2-5 ezerböl addig egy nagyobbnak 5-10 ezer. Ez attól függ anyukád mennyit ad. Esetleg ha tudsz a pénzre vigyázni, akkor vigyél 1x5000 és mégegyszer 5000 és ha nagyon akarsz valamit vagy elfogy az elsö 5000 akkor ott a második tartaléknak, de ha nem tudsz még a pénzzel bánni akkor nem érdemes, de ezt úgy is anyukád fogja megszabni.

2009. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Ruha: pólók, toppok,halász- és rövid nadrág, fürdőruha (kánikulát jósolnak a jövő hétre), 1 hosszu nadrág és egy pulcsi, ha nem lenne jó idő (esetleg esőkabát), meg persze fehérnemű

2 törölköző

az mp3-at én sem ajánlom, nehogy lábakéljen másrészt egy táborban fölösleges

Pénzt: egyrészt amennyit adnak a szüleid, másrészt,10 000 Ft-nál semmiképpen se többet

Szúnyogriasztót mindenképpen vigyél!

2009. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 12 vagyok Baltonra megyek táborba 1 hétre ...10.000 Ft-ot viszek nekünk is lessz ellátás meg minden anya azt mondta vigyek 15 ezret de én mondtam hogy elég a 10 ezer..amugy balatonmáriára megyek és az nagyon olcsó sokkal olcsóbb akármeik városnál...:)
2010. jún. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!