Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hogyan kell elkezdeni szervezn...

Hogyan kell elkezdeni szervezni egy külföldi nyaralást? Hová érdemes menni, ha túl sok pénz nincs rá, de mégis szeretnénk látni a tengert?

Figyelt kérdés
Tapasztalt utazók tanácsait várom. Hogyan kell nekifogni,egyátalán mivel érdemes menni? Busszal, társasutazás formájában, vagy egyénileg autóval? A Horvát tengerpartot sokan dicsérik, ill. szeretnék eljutni Velencébe is,hogyan és mivel érdemes, mennyibe kerül kb., köszi.
2009. júl. 2. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Ez attól függ, hogy mennyi pénzt és idöt szánsz rá. Anélkül nehéz bármit is mondani, hiszen a kérdésed alapján a Balatontól Burmáig sokmindent tudnék javasolni, de így nehéz.

Szóval elöször mérd fel a rendelkezésre álló idöt és pénzt, utána kezdj el tervezni.

2009. júl. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Érdemes végig gondolni, hogy szervezett úton szeretnél részt venni (jelentős terhet levesz a válladról szervezésnél), avagy inkább egyéni utazóként. Én jobban szeretek egyénileg utazni, így nem vagyok kötve a programokhoz. Manapság már a környékbeli országokba nem olyan költséges egy egy nyaralás, persze kinek hogy, mi sem tehetjük meg túl sűrűn sajnos. Horvátország gyönyörű hely, viszont a strandok zöme kavicsos. Engem elbűvölt, de Olasz és Görögországot is rengetegen dicsérik. Minden azon múlik hogy kivel mész. Ha pici gyerekkel, akkor érdemes a kiszemelt országban adott településen szállást keresni, erre a legjobb a Google. Ha megtaláltátok álmaitok szállását, akkor egy e-mail vagy telefon, fontos hogy megvárjátok a visszaigazolást. Ha fiatalok vagytok és bátrak, akkor induljatok neki a vakvilágnak, és majd útközben estefelé szimpatikus helyen rákérdeztek hogy van e egy-egy szobájuk/apartmanjuk számotokra. Mi mindig így voltunk, és bár volt hogy csak a harmadik faluban, de mindig nagyon jó helyeket találtunk.

Sok múlik azon hogy hányan mentek... számoljátok ki, hogy kb hány tanknyi benzinnel jönne ki az út, és így fejenként mennyiből jönnétek ki, aztán keressetek buszjáratok honlapjain olyan járatokat amik az adott helyre mennek (Orangeways, Student agency, Eurolines), gyakran ha ketten mentek olcsóbb busszal, viszont ha négyen, akkor már autóval, számolgatni kell kicsit. (Ha busszal mentek, akkor én viszont nem indulnék neki előre lefoglalt szállás nélkül)

Ha ez is megvan, akkor már csak a szükséges dolgok megvásárlása (mondjuk pár "tartós" kaja hasznos lehet az első napokra, vagy akár egész hétre, ha nem akartok éttermekben enni minden nap), utána már csak útvonaltervezés ha autóval mentek. Nézzetek körül neten, hogy az adott helyen mik vannak, amiket érdemes megnézni, és szívesen megnéznétek, tervezgessetek, aztán indulás. Sok sikert, és jó utat! :) Bár bonyolultnak tűnik egy út megszervezése, hidd el egyáltalán nem az, csak a papírok rendben legyenek!! :) (személyi, útlevél, biztosítás)

2009. júl. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a helyzet, hogy már középkorúnak számítunk, és még sajnos nem jutottunk el külföldre. Annyira öregek még azért nem vagyunk!!:)) Egy 19 éves, és egy 16 éves "gyerekkel" mennénk, + mi, szülők...Van kocsink, bár busszal egyszerűbb lenne,nem? Várok tanácsokat,tapasztalatokat, egy pár napos kiránduláshoz Velencébe, ill. valamelyik "közelebbi " tengerpartra...
2009. júl. 2. 16:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy a tengerpartra kb 1 hétre, Velencébe pár napra mennénk csak...
2009. júl. 2. 16:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi amikor Velencebe mentunk, akkor elotte nem foglaltuk le a szallasunkat. Kimentunk, es kint mentunk be 2 hotelba. Az egyikben maradtunk, egy kinai hotel volt, 4-en voltunk egy szobaban. Nagyon jol ereztuk magunkat, tisztasag volt, reggelit is kaptunk az arban.
2009. júl. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Én megkérdezném a "gyerekeket", hogy ők mire voksolnak. Én 19 éves vagyok, az utóbbi években egyedül "nyaralok" külföldön. Számomra a tengerpart az a hely, ahova bárkivel bármikor szívesen elmegyek, családdal, barátokkal, bárhogy, Velence viszont az, ahova szívesebben mennék egy "csendes" hosszú hétvégére a párommal, vagy a legjobb barátnőmmel, nem feltétlenül a családommal. (persze ha úgy alakul velük is elmennék persze, csak ez bennem egy ilyen egyéni álom).

Velencébe talán egyszerűbb a buszos megoldás, de ha pl Horvátországba mentek, akkor teljesen jó az autó is, pláne ha a családból legalább két embernek van jogsija, így válthatjátok egymást. :) Az előzőekben amúgy szerintem nagyjából leírták az előkészületeket.

2009. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Horvátországba a tengerpartra fél nap alatt kényelmesen le lehet vezetni. Én mindenképpen kocsival mennék, szépen kinéznék egy szimpatikus kisvárost az Isztriai félszigeten, majd amikor ott vagyok, keresnék egy jó panziót amiben el lehet lenni pár napra.

Ezt mi csináltuk párszor amikor még kicsi voltam, mindig jól sült el.

A kocsi pedig elég nagy szabadságot ad, így el tudtok ugrani 1-1 délutánra megnézni valami közeli látványosságot is.

2009. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!