Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Külföldi szám hívása nekem is...

Külföldi szám hívása nekem is pénz? :o

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Az lenne a kérdésem, hogy én Magyarországon élek, de viszont a rokonaim szerbiában élnek kint és ők aztmondták, hogyha én hívom őket, akkor nekik is veszi a pénzt, igaz ez?:S


2011. jún. 13. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz, de mivel én bármit el tudok képzelni, erről inkább a kinti szolgáltatót kellene megkérdezni.
2011. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Úgy tudom ez úgy megy, hogy a határig fizeted Te, onnantól pedig az, akit hívsz
2011. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Dehogy a határig! Te tudod, hogy külföldöt hívsz, ezért többet is fizetsz. A hívott fél pedig nem tudja, hogy külföldről hívják, ezért normális helyen nem fizettethetnek vele semmit. (Mobil roaming más szitu, de ott is alapvető, hogy az fizet, aki tudja, hogy fizetnie kell az adott cselekedetével. Legyen az hívás kezdeményezés, vagy hívás fogadás.)
2011. jún. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha te külföldi számot hívsz akkor csak TE fizetsz minden költséget.


Ha te magyar mobilt hívsz ami külföldön van épp akkor te fizeted a magyar percdíjat, a mobil tulajdonosa pedig a külföldi hálózati díjat.

2011. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ha te külföldi számot hívsz akkor csak TE fizetsz minden költséget. "


Kivéve, ha a hívott külföldi mobil éppen nem otthon, hanem külföldhöz képest külföldön van... Akkor ő is fizet.

2011. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ööö, majdnem.


Ha én egy szlovák mobilt hívok (itthonról) aki épp thaiföldön nyaral akkor:


Én kifizetem a percdíjat szlovákiába, ő pedig kifizeti a különbözetet thaiföldig. Tehát az én szempontomból ugyan annyiba kerül egy szlovák mobilt hívni akkor is ha szlovákiában van és akkor is ha üzbegisztánban.

2011. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
És szerinted nem ezt írtam én is?!?
2011. jún. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Lehet nem értitek..

Nekem magyar mobilszámom van, azaz +36, neki szerb az az +38, ha én hívom, tehát akkor ő nem fizet érte semmit ugye?

2011. jún. 14. 10:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem. Azért csak te fizetsz.
2011. jún. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egészen bizonyos ez?
2011. jún. 14. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!