Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mire számítsak mennyi időn...

Mire számítsak mennyi időn belül kapok munkát Londonban?

Figyelt kérdés
Most végeztem és érettségiztem, és a nyáron tervezem ,hogy kimegyek Londonba munkát keresni. Angolt elég jól beszélem, vajon 19 évesen mennyire vagyok esélyes az állásokra?
2012. júl. 3. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi Angliában semmit nem ér.

Jelenleg elég nagy a munkanélküliség itt is,és hiába jó az angol sokan még nagyon jó nyelvtudással sem tudnak elhelyezkedni.

Ha nincs angol munkareferenciád, vagy jó szakmád vagy egy protekciód aki bevinne dolgozni valahová,akkor számolj nyugodtan akár több hónap munkakeresésre is.

Én 5 éve élek kint,és 1 év hasztalan alkalmi munkák után elhagytam Londont. Jelenleg is itt élek,de nem Londonban,és dolgozom. Bár váltanék,de nem válogathatok,mert többen keresnek munkát mint amennyi lehetőség van.

Csak megjegyzem,hátha nem tudsz róla. Alig 1 hónapja jelentették be hogy 2000 hivatásos katonát kirúgnak. Alig 2 hete jelentették be,hogy az 500 ezres közalkalmazott emberek közül 120 ezret azonnal kirúgnak.. Ezek az angol emberek hamarosan munkanélküliek lesznek,és ők is el fognak minden munkát vállalni..

Szóval számolj több hónapot mint kevesebbet..

sok sikert

2012. júl. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy sima érettségivel, mindenféle szakma és szaktudás nélkül valóban több hónap is lehet még munkát kapsz! Én 6,5 hónapja vagyok itt, 2.5 hét alatt találtam állást, de én programozó vagyok, jó angollal és rendelkezem nemzetközi tapasztalattal is. Egy lakótársam október óta van idekinn, végzettség, minden nélkúl és csak alkalmi munkakbol él, mert nem kap full-time melót, pedig jó az angolja! Anglia jelenleg nem ideális célpont a képzetlen munkaerőnek. Ha mondjuk IT szakember, mérnök, orvos vagy ápoló lennél , akkor azt mondanàm hogy gyere.
2012. júl. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igazából én teljesen jól meglennék az alkalmi munkákból is, mivel nem sok időre mennék ki dolgozni.
2012. júl. 4. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alkalmi munkák arra jók, hogy kifizesd a lakbért és ne halj éhen! Alkalmi melóból sem szórakozásra, sem egyéb másra nem lehet félretenni! Hozzáteszem, rövid időre nem éri meg kijönni, mert még a befektetett pénzt sem szerzed vissza, mert a sok mesével ellentétben, ha minimálbért keresel, és abból emberi szinten szeretnél élni, akkor nem fogsz tudni semmit sem félretenni!
2012. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számít emberi szintnek, ha egy ismerősömmel valami olcsó szobát bérlek? Minimálbérre számítok és hogy azzal fent tudom tartani magamat.
2012. júl. 4. 19:56
 6/7 anonim válasza:
19 évesen nem fogsz kapni annyit, mint aki elmúlt 21, már ha bejelentett minimálbérről van szó, a törvény szerint. Bruttó 6,5-7 Ł/órából lehet félretenni havonta kb. 100-150.000 forintot, ha: szobát bérelsz másokkal, főztök magatoknak, minimális szórakozást engedsz csak meg magadnak. Utóbbi kettőt nehéz betartani, Londonban könnyen lehet szórni a pénzt, főleg 19 évesen...
2012. júl. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alkalmi munkából,és minimálbérből nem fogsz tudni megélni. Jó ha a szobát ki fogod tudni fizetni.

Az alkalmi munka itt kint is változó.

Van amikor csak hetente 4 órát kell menni. Van amikor naponta 1 órát. Van amikor 1 hónapig tudsz dolgozni napi 4 órát,és utána hónapokig semmi.

A minimálbér a te esetedben még a 6 fontot sem éri el.

Ugyanis csak 21 év kor fölött 6.08 GBP/óra a minimálbér.

18 és 20 év között a minimálbér 4,98 GBP/óra. Ez nagyon kevés. Ha Londont vesszük (és ez a legdrágább város) akkor egy átlagos, normális kisszoba bérlése heti 70-90 font. Ha ketten mentek, akkor duplaszoba kell,és az heti 100-150 font lenne a bérlése..Kezdésnek mindjárt fizetnetek kell 2 hét deposit és 1 hét szoba bérlés. Nagyjából lehet számolni hogy ha kifizeted a legolcsóbb szoba heti árát, a kaját, az utazási költéseget (ez is drága) akkor még lehet,hogy a minimálbéres alkalmi melód sem lenne elég. Nem hogy félretenni nem fogsz tudni, de anyagi segítségre fogsz szorulni.

Hacsak nincs olyan rokon,ismerős,barát akihez odatudsz költözni kis időre amíg kint akarsz lenni.

2012. júl. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!