Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliába kell útlevél, vagy...

Angliába kell útlevél, vagy elég a személyi?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
utóbbi
2012. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elég a személyi.
2012. aug. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Gibraltárra nem volt elég,akkor az előző válaszadók szerint hogy is van ez?
2012. aug. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Gibraltár és Anglia nem ugyanaz, de még az Egyesült Királyságnak sem része.


Ún. Brit tengerentúli terület, elvileg tagja az EU-nak, de pl. a vámuniónak már nem, tehát elég speciális státusza van, nem olyan, mint egy rendes EU tag. Én egy másik, konkrétan erre vonatkozó kérdésnél vélelmeztem, hogy oda útlevél kell, de volt, aki szerint nem.

2012. aug. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Személyi kell. Voltam kint, és elég volt az, feleslegesen csináltattam útlevelet.
2012. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég a személyi, de pl. ha alkoholt veszel egy boltban, s igazolnod kell nagykorúságod, akkor könnyen lehet, hogy útlevelet akarnak kérni tőled. Persze ez leginkább akkor történik meg, ha fiatal vagy! Sajnos a legtöbb angol bolti eladó totálisan agyhalott, (a bevándorlók nem). Én pl. fél óráig stand-upoltam, hogy mi is az a személyi igazolvány, s próbáltam megértetni vele, hogy az Ő országába is ezzel a "kis kártyával" jöttem be. Végül megegyeztünk abban, hogy haverom fizeti ki, akinek volt útlevele. Persze tettem némi megjegyzést az eladó IQ szintjére (magyarul), mire haver mondta, hogy erre jobb, ha felkészülök, ugyanis ez egyáltalán nem kirívó eset. Szal én többet Morrisonsba nem veszek alkoholt! =)

Mindenesetre érdekes volt látni azt, hogy az eladó lazán fogja a személyimet, elviszi, s bemutatja az irodában a főnökének, bármiféle engedély kérése nélkül. Szóval bunkók vagyunk mi is, nem is kicsit, de ekkora pofátlanságban otthon még nem volt részem.

2012. aug. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Még annyit, hogy ez felnőttekre vonatkozik, mert gyereknek (szerintem) kell útlevél EU országba is!
2013. jún. 6. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek is elég a személyi.
2013. jún. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tudom, elég régi kérdés, de hátha kapok választ itt :D Skóciába is elég a személyi?
2014. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!