Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába munkakeresés céljából...

Angliába munkakeresés céljából milyen hivatalos iratokat vigyek magammal?

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok, kell e anyakönyvi, útlevél, erkölcsi vagy esetleg valami más is?

Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat! ;)


2012. febr. 22. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

otthonról amit érdemes hozni

-útlevél (ez jó ha van,mert meglehetősen megkönnyíti az itteni életedet)

- ha van szakmád,akkor annak a bizonyítványa.(ha ne adj isten kérnék,akkor itt kint angolra fordíttatod,és már tudod is igazolni,hogy tanultál)

- ha van nyelvvizsgapapír( bár nem fog kelleni,mert nem érdekli őket,de ha ne adj isten mégis kellene,akkor legyen kéznél)

Hát ennyi..

Ha már kint vagy akkor itt kell intézni a többit amire szükséged lesz,hogy dolgozni tudj

- bankszámla(ehhez jó az útlevél)

- N.I.number card

2012. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
akkor anyakönyvi, erkölcsi nem kell?
2012. febr. 22. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:

nem kell.Ha majd kérnek erkölcsit,akkor kell intézkedni(vagy a cég intézkedik helyetted) Az erkölcsinek amúgy is van határideje,hogy meddig érvényes.

A születési anyakönyvi kivonat,senkit nem fog érdekelni.Ha megkérdezik,mikor és hol születtél,akkor elmondod,és kész.Hinni fognak neked..

2012. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért jobb ha elviszel mindent, sosem tudhatod mikor kell. Egy papír nem foglal sok helyet, itthon pedig kinek kéne, hogy itthagyd?
2012. febr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, persze itthon nem kell senkinek, de ha belegondolsz pénzbe és időbe is kerül, hogy kikérd a sok papírt..
2012. febr. 23. 06:53
 6/12 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Hallgass rám.Ne váltsd ki otthon az erkölcsidet,főleg,hogy pénzbe kerül,mert felesleges.(tudom,Angliában egy munka közvetítőcégnél dolgozom) Vannak cégek akik kérik az erkölcsit.(pl: ha gyerekekkel kell foglalkozni,ha börtönőr akarsz lenni stb) De ebben az esetben vagy megkérnek,hogy intézkedj,és akkor kiváltod,vagy ők maguk intézik a dolgokat.) A születési anyakönyvi kivonatodra sem lesz szükséged ha munkát keresel.De ha van gyermeked,akkor az ő születési anyakönyvi kivonatát már ki kell hozni,mert bizonyos ügyintézésekhez szüksége van rá.

2012. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is itt élek már évek óta, több munkahelyem is volt szóval csak megerősíteni tudom azt, aki azt mondja, felesleges sok papírt kihozni. Itt nem az a módi mint otthon, hogy még ahhoz is igazolnod kell magad, kb 100 irattal, hogy kimenj a mosdóba.

Legyen nálad az útleveled és kész.

Itt meg majd kiváltod, ami kell nekik (NI, bankszámla). Ennyi.

Az erkölcsihez még annyit, hogy ha itt kérik, azt amúgy is az itteni hivataloktól kérik le. Nekem többször is kellett és mindig az adott cég intézte, nekem max aláírnom kellett a kérvényt.

2012. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat, nagyon hasznosak voltak szamomra! :)
2012. febr. 23. 14:30
 9/12 anonim válasza:
És ha lejár az útlevél érvényessége? Akkor mi történik s mi a teendő?
2013. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nagykovetsegen kell intezni. A honlapon le van irva a menete. De tuti nem kell hozza sok extra a lejart utlevelen kivul, mert a tesomnak nincs itt semmi papirja, szerintem otthon sem tudja hova tette, es megis kapott uj utlevelet. :)
2013. aug. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!