Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldre fogok költözni....

Külföldre fogok költözni. Hogyan hagyjak itt mindent, hogy biztonságban tudhassam?

Figyelt kérdés
Van egy hatalmas házam,és félek hogy ha híre megy,hogy elköltöztem,akkor majd lesz aki megpróbál betörni.Lakásbiztosításom nincs,de mindenképpen szeretnék valamilyet kötni.De nem tudom milyet és hol kössek.Félek hogy történik valami a házzal,és én nem leszek itthon(pl.csőtörés,tűz stb).A szomszédokra nem számíthatok mert nagyon öregek,rokonok meg már nem élnek.Egyedül a páromra számíthatok,de ő is jön majd velem külföldre.Nem szeretném eladni a házat előre,mert akármi közbejöhet külföldön,és akkor még mindig van hová hazajönni.

2012. okt. 3. 09:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Add ki alberletbe
2012. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Adj fel egy hirdetést, hogy gondnokot keresel a házadhoz, a fizetés pedig a lakás teljeskörű használata. Ez talán egy fokkal jobb, mint az albérlet, mert munkaszerződést köttök.


Készíts pontos leltárt az értékesebb tárgyaidról, fényképpel ellátva és így állíts be a biztosítóhoz.


Amúgy a szomszédok attól még segíthetnek, hogy öregek. Nem kell mást tenniük, csak hetente 1x-2x átmenni és kicsit mozogni a házban, hogy lássák hogy néha van ott élet. És ha ezt mindig más napon és más időszakban teszik, akkor kiszámíthatatlan lesz.


Nekünk is van egy "nyaraló házunk" ... és télen a szomszéd szokott átmenni virágokat locsolni pl. Ő is 60 felett van már.

2012. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valóban az lenne a legjobb, ha kerítenél valakit aki ott lakik és vigyáz a házra...

Vagy távfelügyeletes riasztót szereltetsz fel (ha betörés van egyből kimennek megnézni).

Esetleg ha van erre alkalmas helység (aminek pl nincsenek ablakai), szereltess fel biztonsági rácsot és oda tedd be az értékeket.

És köss biztosítást.

2012. okt. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Albérlő, de csak valami normálisabb fajta.


Én még olyan ötletet is hallottam, hogy fel kell venni hitelt a lakásra... Persze nem nagy összeget és nem is az a lényeg hogy pénzt kapj, hanem akkor a bank elidegenítési jogot jegyez be. A házunkban az egyik lakást majdnem eladta az albérlő valakinek mint a saját tulajdona, a gondnok figyelmessége mentette meg...

Ha a lakáson jelzálog van, akkor a bank engedélye nélkül nem lehet eladni. Ha te később szabadulnál tőle, a kis összeget nem nehéz kipengetni, viszont megnehezítené annak az albérlőnek a dolgát, aki megpróbálna átverni.

2012. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

"A házunkban az egyik lakást majdnem eladta az albérlő valakinek mint a saját tulajdona, a gondnok figyelmessége mentette meg..."

Na ezt magyarázd már meg, hogy jogilag hogyan... !!

Te jó ég, ennyi marhaságot összehordani.


"Nem érvényességi kellék, de a tulajdonszerzést akadályozó körülmény, ha az adásvételi szerzõdésen nincsen ügyvédi, jogtanácsosi ellenjegyzés, vagy azt közjegyzõ nem záradékolja. Közokirati formában kötött szerzõdést nem kell ellenjegyezni. Ellenjegyzés hiányában a szerzõdés az ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzésre alkalmatlan. Bejegyzés nélkül pedig, mint a fentiekben kifejtettük, nem lehet tulajdont szerezni."

2012. okt. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!