Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szerintetek melyek a legfontos...

Ferenc - Travelminit kérdése:

Szerintetek melyek a legfontosabb lépések egy nyaralás megtervezése/szervezése során?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy mire kell a legjobban odafigyelni, illetve milyen lépést kell követni egy jó nyaralás szervezése során? Tapasztalat is jöhet...

#utazás #nyaralás #nyaralásszervezés #nyaralás tervezés
2012. okt. 31. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
én ha tervezem, hogy nyaralni megyek, akkor először is elintézem a szálláshelyemet, hogy legyen hol aludnom, utána meg hozzá számolom, hogy a kocsim mennyit fogyaszt, hogy hova akarok menni, és akkor elkezdek keresni benzinkutat és kicst matekozom, hogy mi fér bele az időmbe
2012. nov. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglátást, mindenképpen hasznos.

Szerinted a következő lépések követése, hasznos lehet az utazás megszervezése során?


1 Határozd meg a költségkeretet.

2 Döntsd el milyen nyaralást vagy utazást szeretnél!

3 Tervezz előre, kezd időben!

4 Tájékozódj utazásod célpontjáról!

5 Foglalj le mindent időben!

6 Csomagolj egyszerűen és praktikusan!

7 Legyenek reális elvárásaid!

8 Helyezd magad kénylembe! Kezdődik a nyaralás!

9 Oszd meg az élményeid.

2012. nov. 5. 20:56
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem ezek is fontosak, én mivel kocsival megyek, ezért pláne hogy számolok a pénzzel, hogy azért mindenre jusson, én alapból nem szoktam túl sokat pakolni a kocsi miatt, hogy ha nyaralásnál veszek valamit, akkor annak is legyen helye a kocsiban
2012. nov. 6. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 fajta nyaralás létezik. Mindkettő lehet bombasztikus! Az egyik a spontán. Kb. 4 éve a barátnőmmel egyszerre kaptunk szabadságot. Este gondoltunk egyet beültünk a kocsiba és lementünk a Horvát tengerpartra, Trogirba. Ott kerestünk szállást, ott állítottuk össze a programot, stb. Nagyon jól éreztük magunkat.

A másik véglet a gondos tervezés. Nyáron Spanyolországba fogunk menni. A helyet már lefoglaltam, a programok nagy részét kinéztem. A repjegyeket napi szinten nézem. Autóbérlés folyamatban. Kíváncsi leszek, hogy alakul... :)

2012. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, én spontán nem merném bevállalni a nyaralást
2012. nov. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos visszajelzéseket.
2012. nov. 7. 11:26
 7/9 Joci84 válasza:
Nem tudom hova készülsz, de ha kocsival mész nézd meg, hogy esetleg valahol külföldön nem visz e az utad fizetős kapura! mert sok gps a fizetős utat nem autópályának veszi, hanem sima főútnak és mikor odaérsz meg fizetned kell! Pl Lengyelországba vannak ilyen fizetős utak! Na meg a fogyasztás miatt nézd meg, hogy pl hegynek mész vagy lejtőn! nézz utána milyenek arra az utak! itthon foglald le a szállást és nézz utána, hogy a szállás árába benne van e az IFA (Idegen Forgalmi Adó)Nézz utána ott milyenek az árak, mert ha olcsóbbak akkor fölösleges cipelned ott is be tudod szerezni!
2012. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

@Joci84


Köszönöm, ezek tényleg hasznos infók, amit érdemes figyelembe venni.


Amiatt kértük a segítségeteket, mert készítettünk egy összeállítást, mely itt érhető el jelenleg.


Mit gondoltok erről? Mi az ami hiányzik vagy mi az ami fölösleges?


[link]

2012. nov. 17. 10:12
 9/9 Joci84 válasza:
Hát én a nyaralást úgy terveztem meg, hogy kíváncsi voltam Auschwitzre!Megnéztem pontosan hol van, utána megnéztem az útvonalat neten egy útvonaltervezővel, úgy hogy autópályán és főúton is, mert van mikor az autópályán haladva sokkal hosszabb az út! majd ki googléztam egy hozzá közeli szállást!Ott foglaltam helyet reggelivel! Aztán megnéztem milyen nagyobb város van arra. krakkó nem messze volt, úgy hogy kigoogléztam krakkó nevezetességeit! Ott volt a Wieliczkei sóbánya, megnéztem a honlapját és ott megvolt a nyitvatartás és a belépőárak! googlén megtaláltam az ottani bolti árakat és a benzin árakat! kiszámoltam a kocsi fogyasztását meg a saját fogyasztásunkat és még raktam hozzá egyéb dolgokra és még hoztunk is haza pénzt! Pedig voltak nem várt kiadások (pl autóakksi töltő)! Ja és ha hosszabb az út akkor érdemes kannába elrakni 10 liter üzemanyagot, mert sok helyen hosszan nincs benzin kút! ja és ha külföldre mentek kocsival akkor legyen meg az a zöld papír amit a biztosító küld ha biztosításkötéskor jeleztétek, hogy majd külföldre is akartok menni! ha ez nincs akkor menj be a biztosítódhoz és kérj (ingyen adják) mert ha ez nincs akkor külföldön nem érvényes a biztosítás és a rendőr azt nem fogja díjazni!Útra vigyetek szendvicseket, üdítőt! Hirtelen még ennyi jutott eszembe! De azért túl ne tervezd, mert tuti nem úgy fog elsülni :)
2012. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!