Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mi kell ahhoz hogy Ukrajnába...

Mi kell ahhoz hogy Ukrajnába utazhassak?

Figyelt kérdés
Iratokra gondolok
2012. nov. 7. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Útlevél
2012. nov. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem ez nem ilyen egyszerű. Az a kérdés, hogy milyen állampolgár vagy és milyen korú. Ha magyar állampolgár vagy, akkor valóban csak személyi. De azt hiszem vannak olyan országok, amelyek állampolgárait csak vízummal engedik be (de nem vagyok benne biztos). Leginkább a saját állampolgárságodat biztosító ország külügyminisztériumának a honlapján tudsz utánanézni. Sok sikert, jót utat!
2012. nov. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, a milyen korú véletlenül maradt benne, elfelejtettem, h Ukrajnába akarsz utazni, mert oda nem lehet személyivel menni, tehát 14 év fölött is kell útlevél. Bocsi!
2012. nov. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Belépés napjától legalább fél évig érvényes útlevél kell, semmi más.
2012. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Útlevél az kötelező, még pecsételnek is bele be és kilépéskor is! Nincs olyan egyezményünk Ukrajnával, mint Szerbiával, hogy csak személyi kell!


Arra figyelj, hogy sok Magyarországon általánosnak számító gyógyszer az Ukrajnában drognak számít és ha beviszed és meglátják akkor drogcsempészként bánnak veled.


Az biztos, hogy pl. a Xanax ilyen. Más ilyen gyógyszerekről hirtelen nem tudok, de először inkább kérdezed meg a dologról az ukrán konzulátust nehogy pórul járj!

2012. nov. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És egyébként amit viszek magammal (gyógyszert nem valószínű :] ) arra nem kell vám meg ilyesmi? Ha mondjuk veszek itthon vmi ajándékot az ottaniaknak, vagy van nálam egy doboz cigaretta?

2012. nov. 8. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy vámot kell-e fizetned, az a mennyiségtől függ. De egy rúd téliszalámiért, vagy egy tábla csokiért biztos nem kell fizetned. Cigarettából elvileg 2 dobozzal lehet átvinni a határon, de tök fölösleges cigarettát átvinned, amikor Ukrajnában 170-200Ft-ért kapsz egy dobozzal.
2012. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És visszafele mi a helyzet a vámmal? Ugyanígy?
2012. nov. 9. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!