Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Az olaszországi magyar konzulá...

Az olaszországi magyar konzulátust milyen estekben lehet hívni?

Figyelt kérdés
A közeljövőben fogok utazni munka ügyben Olaszországba, hogy melyik városba még nem tudom, és ha nem sikerül a munka nem tudok jól olaszul beszélni... kérhetem a konzulátus segítségét a hazajövetelemben?
2012. dec. 22. 00:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországról nem tudok, egy barátom két éve októberben Angliának vágott neki üres zsebbel, nem volt jó ötlet. A nála lévő kicsi pénzt is ellopták, a nagykövetségre ment. Kedvesek voltak, de elhajtották, hogy ilyen ügyekben nem tudnak segíteni.


A konzuli szolgálat feladata, hogy minden megengedett módon tájékozódjon a külföldi államokban a magyar állampolgárok alapvető jogait és érdekeit közvetlenül érintő körülményekről, belső jogszabályokról és azok változásairól, valamint a jogalkalmazásról, s ezen információkról tájékoztassa a magyar állampolgárokat. Ez történhet telefonon, tömegtájékoztatási eszközökön keresztül, illetve a világhálón (www.kum.hu).


A konzuli szolgálat további feladata, hogy figyelemmel kíséri a magyar állampolgárok konzuli védelmét érintő nemzetközi jogszabályok érvényesülését a fogadó államban, s ezek megsértése, különösen a magyar állampolgárok hátrányos megkülönböztetése, alapvető jogaik súlyos vagy rendszeres sérelme esetén haladéktalanul fellép az adott állam illetékes hatóságainál.


Bajba jutott magyar állampolgárok védelme


A konzuli szolgálat feladata, hogy segítséget és támogatást nyújtson a külföldön bajba jutott magyar állampolgár hazatéréséhez. Ennek több lehetséges formája van, így például a hazatéréshez az elveszett, ellopott, megrongálódott, megsemmisült vagy lejárt útlevél helyett a konzul új úti okmányt állít ki. A konzul feladata az is, hogy segítséget nyújtson ahhoz, hogy hazatérését az érintett saját erőből megoldja.


A bajba jutott magyar állampolgár kérésére a konzul telefonon értesíti a hozzátartozókat.


Amennyiben a bajba jutott állampolgár hazajutására más megoldás nincs, meghatározott feltételek mellett a konzul kölcsönt nyújthat az érintett részére. Az ezzel kapcsolatos lehetőségekről, feltételekről a konzul, illetve a Külügyminisztérium Konzuli Érdekvédelmi Osztálya (telefon: 00-36-1-458-1000) tud felvilágosítást adni.

2012. dec. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elsö keveri a konzult a nagykövetséggel.


A nagykövetség az országot képviseli, ök nem foglalkoznka az állampolgárokkal. Az állampolgárok bajaival a Konzulátusok foglalkoznak. Ezért nem is mindegy hova megy az ember.

Ilyenben szerintem nem fognak sokat segíteni. A másik ha pl te milánóban vagy de a konzul romában akkor elöször romába kellene utaznod. Az más ha pl balesetet szenvedsz akkor oda küldenek valakit ha annyira súlyos a helyzet.


Pl én frankfurtban élek és a Berlini konzulhoz tartozunk 600km!!!!! Pedig München útba is esne és közelebb is lenne.

2012. dec. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A konzult akkor keresheted, ha gondod van, pl. nem tudsz hazajutni, mert átvertek/kiraboltak, stb.

Csak azért, mert nem beszéled a nyelvet, nem hívhatod, a konzul nem tolmács-szolgáltatás...

Ezen kívül bizonyos okiratokat készít, ha pl. vízum kell valakinek, azt a konzul adja ki, különböző engedélyeket, stb.

De annál komolyabb dolog egy konzulátus, mintsem megkeresd, mert nem tudsz a boltban egy kiló kenyeret kérni... Most nyilván túloztam, de a nem jött be a munka is ilyen kategória.

Ha ne adj Isten átvernek, eladnak, elveszik az igazolványaidat, kirabolnak, vagy hasonló, akkor keresheted.

2012. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

na a kozulról annyit h sz@rban voltam Svájcba és nem foglalkoztak velem ,a kisujját se mozditotta a konzul.

munkával kapcsolatban átvrtek,ekkor hivtam.

a konzulokra ne számits!!!

2012. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
utolsónak üzenem h nem KICSIT TÚLOZTÁL HANEM NAGYON IS :DDDDDd Azért annyira hüye nem vagyok h egy kiló kenyér miatt menjek a konzulra.
2012. dec. 22. 20:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Csak érzékeltetni akartam, hogy mire való egy konzulátus, nem azt gondoltam, hogy tényleg egy kiló kenyér miatt mennél oda.

Azért értsük már meg, ha lehet, hogy mire való egy HASONLAT.

2012. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
na nehogymár a konzulátus oldja meg a hazajöveteledet, mert te poénból nyelvismeret meg minden nélkül kimész munkát keresni...
2012. dec. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Istenkémmmmmm mifélee emberek vagytok ti utolsó kettő... drága uram atyám halljátok árad belőletek a jóindulat " na nehogy már" hát na mer miért ne??? mi baja lesz abból ha segít haza kerülni egy idegen országból? Természetesen azt nem várom el, h fizessék is ki!!!!!!! De mert egyébként minek akkor a konzulátus?? Hm???????? Ha meg a HASONLATNÁL tartunk ha nem teszed fel ezt a példát szerinted magamtól nem tudom hogy 1 kg kiló kenyér miatt nem mennek emberek a konzulra. PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
2012. dec. 24. 01:14
 9/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, te butább vagy, mint hittem. TÉNYLEG nem tudod, mi az a hasonlat...
2012. dec. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nem várod el, hogy kifizessék, akkor mit vársz? Hogy kikísérnek a vasútállomásra és integetnek neked? Annyira gáz vagy, miattad olyan a rólunk, külföldön dolgozó magyarokról a kép, amilyen. Szégyen.
2012. dec. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!