Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Wizzairnél hogy működik a...

Wizzairnél hogy működik a poggyász méretének ellenőrzése?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 09:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Ők teszik bele dobozba, én teszem bele? Mi van a kilógó csattokkal és egyebekkel? Hátizsákot viszek.
2012. dec. 30. 10:02
 2/8 A kérdező kommentje:
(Mennyire szigorúak?)
2012. dec. 30. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
Ha belemegy a rácsba akkor nincs baj. Kilógó csatt, meg ilyenek nem gáz. egyébként attól függ, hogy éppen milyenek a beszállásnál. Van amikor bele sem mérik, de van amikor szóvá teszik, hogy "hát ez éppen hogy jó", de egyébként nem szigorúak, mer szinte minden 2. utasba bele tudnának kötni.
2012. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Balois válasza:

te teszed bele a keretbe a személyzet szeme láttára.

tehát jól látszik, ha nem megy bele. és nem érdemes

áthágni a szabályokat, mert nagyon kínos, amikor valamit

hátra kell hagyni. ha valakinek "sikerül" kicsit szabálytalankodni,

még nem garancia, hogy te veled nem kezdenek kekeckedni.

egyébként jó dolog ez a korlátozás, egy sor pozitív vetülete van

annak, ha a nagy csomagok "le kerülnek" a csomagtérbe, és csak

a kis hátik, retikülök, stb kerülnek az utastérbe az utasokkal.

FIGYELEM! 2012 OKT 24-től új kézipoggyász-kezelési szabályzat lépett életbe,

ennek is célja, hogy az utasokat kisebb kézipoggyásszal való utazásra ösztönözze.

így gördülékenyebb, gyorsabb beszállás.

Az új szabály lényege, hogy e dátumtől KÉTFÉLE kézibogyó van megkülönböztetve.

A:/ Kis méretű kézipoggyász:

- Amennyiben a kézipoggyász mérete nem haladja meg a 42 x 32 x 25 cm-t, úgy azt

az utas díjmentesen felviheti a gépre. A kézipoggyásznak be kell férnie az utas előtti ülés alá.

(ezért a keret a beszállókapunál.)

B:/Nagy méretű kézipoggyász:

Amennyiben a kézipoggyász mérete meghaladja a kis méretű poggyászra meghatározott

méretet, de nem nagyobb, mint 56 x 45 x 25 cm, úgy 2750 Ft díj ellenében lehet a gépre felvinni.

A poggyásznak be kell férnie az ülések fölötti poggyásztartó rekeszbe. (gúnynevén: Kalaptartó)

A szabályzat értelmében, az utasnak képesnek kell lennie a táskát segítség nélkül felhelyezni

a felső poggyásztartó rekeszbe.

egyébként azért is ajánlom a szabályok betartását, mert nagyon hülyén néz ki, amikor valakit

a sorból kiállítanak. és ott szerencsétlenkedik a forgóajtótól 3 és fél méterre, és próbálja

összecsomagolni a többféle szatyrát, táskáit stb.

óvakodni kell a tranzitban történő össze-vissza vásárlásoktól, és "gyűjteni" a szatyrokat, mert

külön csomagnak számít. a mai ínséges világban - mivel plusz lóvé - rá fognak repülni a plusz

díjakra. melyek a beszállító kapuknál a legdrágább mindegyik mód között.

(egyébként megrögzött, és beteges wizzair utazó vagyok.)

:-)

remélem jól fog telni az utad!!

2013. jan. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a paramétereknél csak magasság,nem egyezik, mert a kis bőrönd éppen 46 cm és nem 42 cm (egyébként a többi paraméter megfelel az előírásoknak, azaz a 32 cm és 25 cm), akkor ez gond lehet-e a wizzair-nél?

Ezt használtam eddig is kézipoggyásznak minden légitársaságnál, és simán be is fér az ülés alá.

2013. máj. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
A legutobbi kèrdezonèl èn is szeretnèm tudni a vàlaszt! èn is ugyanebben a cipoben jàrok csak az egyik vagyis a 42 cm-t kèpem àt 3 cm rel lehet ebbol gondom?
2013. szept. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amikor utaztam, akkor még csak le sem mérették. :-) Szerintem pár centi nem számít, ha látszatra jó.
2013. szept. 26. 14:59
 8/8 anonim válasza:
Engem is az a plusz 3-4 cm érdekelne. Valakinek van már azóta tapasztalata, hogy engedik-e vagy nem? Az oké hogy látszatra ha jó és nem kötekszik a munkatárs akkor mehet, de ha belerakják a keretbe akkor fizettetnek, vagy elnézik azt a pár centit???
2014. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!