Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha kocsival utaznék külföldre...

Ha kocsival utaznék külföldre ismerősökkel akkor kell szülői felhatalmazás a határon túlra ha nem vagyok 18?

Figyelt kérdés
Debrecenből indulnánk kocsival ismerősökkel Kolozsvárra.Kell szülői felhatalmazás,hogy átmehessek a határon,ha nem vagyok 18?
2013. febr. 18. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, jobb, ha van nálad.
2013. febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm.Akkor sem,ha idén,de októberben töltöm a 18-at?

Azt szeretném még megtudni,hogy hogy néz ki egy ilyen nyilatkozat? Hol lehet letölteni?

2013. febr. 19. 00:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor is kellene ha másnap lennél 18. Nem kell túlspirázni a dolgot. Elég ha a szüleid adatai szem ig szám, név, annya leánykori neve lakcím (ami a tiéd is gondolom) szerepel rajta valamint egy szöveg, hogy az ő tudtukal és engedélyükkel ennek és annak a társaságában elengedtek Kolozsvárra x napra. Ha aki felügyel rád adata is szerepel az mégjobb. Dátum, aláírás és ennyi, egy sima A4 es lapon.
2013. febr. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

dehogy kell, minek?

repcsin is utazhatnál, ott se kérnek semmi ilyesmit

honnan vesztek ilyeneket??

2013. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mármint 17 éves korban nem kell ilyesmi
2013. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na várjatok..Pénteken utazom el,és ma voltam a városi okmányirodában,ahol szintén azt mondták,hogy nem tudnak ilyesmiről.(Elképzelhető,hogy akik bent vannak nem igazán találkoztak hasonló esettel) Így nagyon nem tudok állást foglalni..Jó lenne tudni,mert kevés a határidő,ha még papírokat is kellene intéznem,

Kedves második válaszoló! Milyen legyen az a lap? Nyomtatottan megírva és aláírással? Neten nem találtam sehol sem hasonló formanyomtatványt.

Kedves harmadik válaszoló! Innen gondoltam,hogy kell:

[link]

Végül is csak ajánlott,de olyanokat is mondogattak h megbüntethetik azt,akivel vagyok.

2013. febr. 19. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:

nem kell semmi 17 évesen, ne aggódj emiatt

piát, cigit nem vehetsz de azért utazni simán szabad, pláne európán belül.


na persze ha magyar állampolgár vagy, mert románok nem ilyen szabadok például

2013. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eu-n belül oda mész, ahova akarsz, a kutya sem fog megállítani, hogy apuci vajon tudja-e, hogy elhagyod az országot.
2013. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!