Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hátizsákos utazásról tapasztal...

Hátizsákos utazásról tapasztalatok, mások is szívesen utaznának így?

Figyelt kérdés
Szerencsésnek mondhatom magam, hiszen csekély 18 évem ellenére rengeteg helyen jártam, különböző kultúrákat és különleges embereket ismerhettem meg a világban. A sok utazás, kényelmes repülőgépek és csillogó hotelek azonban nem rejtegetnek semmi kihívást... Úgy gondoltam, hogy idén nyáron belevágok valami sokkal izgalmasabba, és felfedezem Európát amolyan 'hátizsákos' módon. :) Mivel semmi tapasztalatom nincs a témában, szeretném hozzáértők véleményét kérdezni arról, hogy egyáltalán hogyan érdemes nekivágni egy ilyen útnak, hol találhatok útitársakat stb. Úti célnak a nyugati, valamint mediterrán régióra gondoltam, de bármiről meggyőzhető vagyok. Esetleg az is érdekelne, tervez e valaki hasonlót, így ötleteket meríthetnék az Ő gyűjtéseikből is.
2013. márc. 4. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is minden vágyam, hogy így bejárjam a világot, vagy legalább egy kis részét, és egyszer biztos meg fogom tenni! sztem utazni így az igazi, a luxus szállodákon meg szervezett utakon keresztül nem lehet igazán megismerni a helyi kultúrát. keresd meg a Facebookon Vandorboy-t, ő egy igazi hátizsákos világutazó, és nagyon sok helyre eljutott már, majd hogy nem üres zsebbel. van is neki egy blogja.

[link]

2013. márc. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így utazom, kezdetben csak párizsi hétvége, bécsi kiruccanás, ilyenekkel indult, ma már ott tartunk, hogy ha minden jól megy idén nyáron egész közép-Ázsiát bejárjuk (Kazahsztán,Kirgizisztán,Tádzsikisztán,Afganisztán-Türkmenisztán,Üzbegisztán).
2013. márc. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És te a fent említett hátizsákos, olcsó módon vagy inkább kényelmesen? :)
2013. márc. 6. 19:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Én olcsó módon utaztam, szállás legtöbbször nem volt, busszal-vonattal mentünk, vagy ha épp volt nagyon olcsó repjegy, akkor azt használtuk ki. Az étkezési költségeket is igyekeztük alacsonyan tartani, de azért arra költöttünk, hogy ne csak vajas kenyéren éljünk, hanem valami helyi jellegzetes ételt is meg tudjunk kóstolni.
2013. márc. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!