Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Repülőn fel- illetve leszállás...

Repülőn fel- illetve leszálláskor nagyon fájdalmas a fülnek a nyomáskülönbség miatt?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem, picit kellemetlen, de aki sokat repul nem is erzi.


Annyi a teendo, hogy befogod az orrodat es megprobalod kifujni rajta a levegot viszonylag erosen, erezni fogod hogy tavozik a fuledbol a "nyomas".

2013. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Rengetegszer repültem már, és egyetlen egyszer dugult be a fülem leszálláskor, akkor sem fájt, csak bedugult. A legtöbb ember fülének az égvilágon semmi baja nem lesz a nyomáskülönbségtől, minimális az esélye, hogy te pont megéreznéd. De még akkor is ritka a fájdalom, inkább bedugul csak.
2013. márc. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
bedugul csak, én általában ilyenkor nyelek és kiegyenlítődik
2013. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja és még egyes embernél is változik egészségi állapottól függően. Nekem régen borzasztó volt, még gyógyszert is kaptam rá, aztán jobb lett, biztonság kedvéért egy Ear Popper eszköz mindig van velem, egyszer repültem náthásan az halál volt.
2013. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyáltalán nem, a gyerekeimnek sem volt probléma. A kicsinek a legutóbbinál jobban bedugult a füle, de pár perc után már nem volt semmi baja.


Egyszer viszont megfázva repültem, a felszállásnál nem volt gond, a leszállásnál viszont úgy éreztem, mintha baltát vágtak volna a fejembe.

2013. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nekem egyszer volt iszonyat fülfájásom. enyhén voltam megfázva, e´s valószínü tele volt a fülem folyadékkal (ez normál megfázásnál).

mikor elkezdtünk sülyedni iszonyat volt. azt hittem az agyam kijön a fülemen.


amúgy egyetlen más repülésnél sem volt gondom, de azóta tudom, hogy ha megvan valaki fázva valami erös fájdalom csillapítóval repüljön. a gyerekeknek is tartok a táskámban fájdalom csillapítót, mert ezt észre sem venni a földön, hogy gyulladás van.

2013. márc. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű fizika. Attól függ, hogy náthás vagy-e. Ha beteg vagy, és már amúgy is van folyadék a füledben, akkor igencsak fájdalmas tud lenni.

Ha nem, akkor meg nem.

2013. márc. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nekem általában nem fáj a fülem le és felszállás alatt, de egyszer egy arcüreggyulladás után repültem, és még jót is tett neki a légnyomáskülönbség. Mármint szépen távozott minden aminek távoznia kell egy betegség után :)
2013. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Amikor lázas megfázás után másfél nappal repültem, akkor nagyon durva volt a fülnyomás leszálláskor, mégegyszer inkább nem próbálnám ki. Más esetekben soha nem volt semmi problémám, ahhoz képest se, hogy tizenvalahány évig sportrepültem.
2013. márc. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Nekem csak picit bedugult. Nem volt fájdalom. :)
2013. márc. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!