Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Drága az élet Japánban? (azon...

Drága az élet Japánban? (azon belül is Osakára lennék kíváncsi) Havi 250-260ezer mihez lenne elég?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 19:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Japán drága ország. 250.000 Ft a repülőjegyre lenne elég.
2013. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az már megvan, és nem a jegyár izgatott...
2013. máj. 13. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:

hát egy yen az három forint... azaz ugy kb 80-90 ezer yened lenne...


de tessék egy cikk, angolul:

[link]

2013. máj. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

ugyan ennek oldal másik része: tokyo és osaka közötti közlekedés: gyors vonat 14 ezer yen

sima vonat (helyi vonat 10 óra az út jópár átszállással 8 ezer yen)

busz 5 ezer yen replüő 19 ezer yen

személy autóval 10 ezer yen a z "autópálya matrica"


vannak emlitett 100yenes boltok amik nem a minődésgről híresek,


egy másik oldal szerint pedig egy étkezés a nem turistáknak szánt étermekben (vagyis az olcsobbak) kb 1000yen egy étkezésre... (vagyis kajára kb 3000yen megy el egy nap)


de igen, japán messze híresen drága város :)

2013. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
jah és a minimálbér régionként változik de 700-800 yen/óra kb
2013. máj. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Japán mióta város? :)

Amúgy attól függ, hogy Osaka belvárosában vagy külvárosban laknál-e. Belvárosban egy 10 m2-es kis "lakásra" sem lenne elég a 250-260 ezer forint. Külvárosban esetleg, de ott is nagyon szűkösen éldegélnél. Persze ha a 250-260 ezret yenben érted, akkor ha nincsenek túl nagy igényeid elég szépen eléldegélnél :) Amúgy a tömegközlekedés szerintem nem drágább, vagyis nem sokkal drágább, mint itthon, csak nagyobbak a távolságok.

2013. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

# 6/6 Időpont ma 20:41


bocsánat:P már megint máshol járt az eszem miközben írtam, előfordul.. természetesen tudom hogy ország:P

2013. máj. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én csak turistaként voltam ott, de nekem elég drágának tűnt. Tömegközlekedésről is az rémlik nekem, hogy drágább, mint nálunk, az étkezés mindenképp, mondom úgy, hogy ettem étteremben, kajáldában is és vásároltam 'nagyobb boltban).

Egyik barátom tanult kint ő azt mondta, hogy az albérlet baromi drága.

2013. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Tömegközlekedés, lakhatás nagyon drága. Aki a drága ételárakat hozta fel viszont téved, nagyon olcsó volt minden!(Boltokban este még olcsóbb, mert csomó készétel le van akciózva 30-50%-al) Nem kell napi 3x étteremben enni (abból is van ami nem drága!) és abszolút jól ki lehet jönni.
2013. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég vettem 2 kg csirkemellet 690 yenért. (kb. 1600 ft?) Ha magadra főzöl nagyon olcsón is ki lehet jönni, főleg ha nem ragaszkodsz annyira az import dolgokhoz - 100ml sour cream-et 228yenért láttam a múltkor, illetve a zöldségeket is eléggé drágállom... de vannak esténként leárazások, mint fentebb említették. Amúgy van elég sok "Tabehoudai" hely, ahol mondjuk 1200-1500 yenért annyit ehetsz másfél órán át, amennyi csak beléd fér. Plusz desszertet is akár.


Ami drága az a lakás, főleg belvárosban; én koleszban vagyok havi fix 24 ezerért, úgyhogy nem nézegettem nagyon a lakásokat, de mintha láttam volna ilyen 20-30 ezer + rezsi árú lakásokat, természetesen kisebb fajtákat.


Talán egy éve még 3 forint volt a yen, most inkább 2.3-2.4 körül van. Én havi 120ezer yenből (kb. 280ezer ft) gazdálkodok majd, abból meg lehet lenni, és mivel a kolesz viszonylag olcsó, még olyan luxust is megengedhetek magamnak mint pl. Coca-cola, sör, neadjisten szórakozás.


Tömegközlekedést én drágának tartom, de valóban nem sokkal több, mint mondjuk Pesten... (meg itt értelmesebb a fizetési rendszer) Ha Minoh északi végéből le akarok ugrani a központba mondjuk Nambába (kb. 25km-re van innen), az 1280-ból megoldható oda-vissza. (kb. 3010ft)

2013. máj. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!