Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha a barátommal és szüleivel...

Ha a barátommal és szüleivel kiszeretnék menni Ausztriába (a szülők ott laknak) akkor milyen okmányokra lesz szükségem?

Figyelt kérdés

15 vagyok, barátom 18. jelenleg a keresztszüleivel él.

a szüleivel kiszeretnénk menni hozzájuk Ausztriába pár napra, de én még kiskorú vagyok. Útlevelünk nincs, de személyi igen, és az oda elég. Olvastam hogy számomra kéne valami szülői hozzájáruló nyilatkozat, és azt hitelesíteni hogy lehetne és hol? feltétlenül kell a papír? a szüleim elengednének, csak most azon stresszelnek hogy el kell valamit intézniük nekem....

ha nem hitelesítem akkor baj lesz? vagy nem is kell?

és ez mire van? leellenőrzik hogy tényleg belementek-e, azzal hogy felhívják őket, vagy mi? nem tiszta ez a dolog. de tényleg nem sutyiban van az utazás, nem azért kérdezem.

előre is köszönöm.


2013. jún. 24. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon minimális az esélye, hogy szülői nyilatkozatot kérjenek, tekintve, hogy határellenőrzés sincs.

Én emiatt nem aggódnék.

2013. jún. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs határellenőrzés?
2013. jún. 24. 19:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs. A rendőrök persze igazoltathatnak bárhol, de ennek elég kicsi az esélye.
2013. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ladányi Gyuri válasza:
Nincs ellenőrzés a határon. Ha kint igazoltatnak akkor meg ott a felnőtt kísérő. Nem fognak probléázni rajta. De ha nem kezdtek ámok futásba nem is fognak hozzátok szólni. Nem tehetik csak úgy meg hasra ütve mint magyarországon.
2013. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mi is hasonló helyzetbe vagyunk csak mi Görögországba megyünk tesómmal(17 évesek vagyunk) és egy 19 évessel,minet is elengedtek, csak átmegyünk Makedónián,ott meg olyan rémtörténeteket hallottunk,
2013. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!