Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Menyi a Magyarországra behozha...

Menyi a Magyarországra behozható alkoholmenyiség ha külföldön vásárolunk?

Figyelt kérdés

A kérdés magától értetődő.

úgy tudom hogy van egy bizonyos legális mennyiség amit gond nélkül be lehet hozni, de vajon menyi az?

Általános a limit vagy van külön rövidekre, sörökre, borokra?

Ha tévedek és nincs legális mennyiség akkor az is érdekel mert nem akarok csalni!



2013. aug. 9. 13:16
 1/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ez nagyon hasznosnak bizonyosul!

De mind mindazonáltal még fenn áll egy kérdés.

Ezek a menyiségek fejenként értendőek vagy összesen ennyi lehet?

Tudom hülye a kérdés de inkább hülyéznek le érte mint hogy lecsukjanak tudatlanságért.

2013. aug. 10. 12:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Fejenként (17 éves életkor felett).
2013. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én repülőutakról a duty free shopokban szoktam bevásárolni. Eddig a legtöbb az 3 üveg pezsgő, 1 üveg vodka és 1 üveg whisky volt. :D Senki nem szólt semmit.
2013. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És látták is a határőrök hogy ezeket hozod be ?
2013. aug. 15. 10:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan úgy történt, hogy New Yorkból érkeztem Amsterdamba és ahogy kiszálltam a gépből, rögtön az első duty free shopban vettem az italokat, utána mentem csak az ellenőrzésre a határon. Ott egy szót sem szóltak, Pesten meg ha érkezel, szintén nem néz senki semmit, csak kimész és megvárod a csomagod a szalagon. A duty free shopban annyit vehetsz, amennyit magaddal bírsz vinni. Ez ugye a kézipoggyászhoz megy és a duty free shopban vásárolt dolgokat simán felviheted (mármint a folyadékot), de kintről nem vihetsz a gépre 100 ml-től többet.
2013. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem

Mert ugye bár feljebb van egy link ami a alkohol és egyéb cikek behozatalát ecseteli a az EU-ból.

Ezen az oldalon 110 liter a limit ami kb 220 doboz v üveg.

Erre itt rá kérdeztem hogy ez fejenkénti értendő-e?

A válasz: igen 17 év felett.

Én ezt nehezen hiszem el mert mi egy mikrobusszal mennénk ki amiben 3+ 1 fő utazna, ha minden fő haza hozz 220 doboz sört akkor az már szerintem nem megy át a határon büntetlenül! Elvégre a határon azt hiszik el amit látnak és nem pedig amit mondasz hiába fejenként van 220 doboz hogy ha a határ öröknél csak 1x-i 220 van meg adva legális menyiségnek!

2013. aug. 16. 16:53
 8/9 anonim ***** válasza:
"hiába fejenként van 220 doboz hogy ha a határ öröknél csak 1x-i 220 van meg adva legális menyiségnek" hát akkor ne mind a 880 piát a te csomagodba rakd, hanem a 4 csomag között (ha a fejek száma is 4) elosztva 220-220-220-220-ra, és akkor külön-külön mind a 4 csomagban csak egyszeri 220 lesz, tádám! XD
2015. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést még én írtam ki és most arra volnék kíváncsi hogy ma napság menyi a be hozható alkohol Magyarországra!

A válaszok közt van egy link de az már nem a válaszhoz vezet!

2017. szept. 12. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!