Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Vizum az Emirátusokba (Dubaiba...

Vizum az Emirátusokba (Dubaiba). Átverés vagy tényleg igy müködik?

Figyelt kérdés
Októberben utaznánk Dubaiba és szerettem volna már elintézni a túrista vizumokat. Mivel fapadossal megyünk, igy nekik nem áll módjukban elintézni. A hotel is ahova mennénk csak tovább irányitott utazási ügynökséghez, hogy hol próbálkozzak. A szituáció: Megigényeltem két 14napos vizumot, amiért kifizettem 150€-t. Majd az ügynökség további 800€/fő dijat kért biztonsági depozit cimen, mely az ország elhagyása után visszajár. Erre már az volt a válaszom, hogy köszönöm akkor nem kérném a vizumot, mert igy a depozit több mint az utazás maga. A válaszlevélben mintha süket fülekre találtam volna és csak azt irták, hogy akkor mikor fizetem. Később nagy nehezen meg értettem velük , hogy mégsem szeretném a dolgot, melyre azt a választ kaptam, hogy ha meg akarom szakitani a procedúrát, akkor egy esetleges büntetést, vagy kötbért kell fizetni. Ha esetleg valakinek lenne tapasztalata ez ügyben szivesen meg hallgatnám.

2013. aug. 29. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos így működik! A vízumot egy szponzor szerzi be neked, 1 hét alatt kb. Szponzor lehet üzleti partner, hotel(4 vagy 5 csillagosok), és a A szállodák jellemzően csak saját vendégeik számára szerzik be a vízumot. Előfordul, hogy eltérő mértékű, de jelentős összegű, utólagosan visszatérítendő letétet kérnek vízumgarancia gyanánt.
2013. aug. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még az érdekelne hogy miután kifizettem a 150€ vizum ügyintézési dijat, irta az ügyintéző hogy kell a 800€ security depozit is. ekkor már azt mondtam hogy igy nem érdekel a dolog, ezt elsőnek nem értette meg, erősködött, hogy fizessem. majd a negyedik emailben azt irta hogy igy következményei lesznek. igaz lehet ez?
2013. aug. 29. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!