Kezdőoldal » Utazás » Európa » Honnan tudom hogy nem csap be...

Honnan tudom hogy nem csap be a közvetítő? Hogyan informálhatom le? Hollandba akarnánk dolgozni.

Figyelt kérdés
Magyarországi közvetítővel akarnánk próbálkozni én és a barátom.Bár én nekem van alap vizsgám is angolból a magyart mégis egyszerűbbnek tartanánk,csak félünk mert hallottun pár rémtörténetet ismerősöktől is meg neten is olvastam.A bele fektetni félretett pénzt másodjára nem tudnánk össze szedni így nem akarjuk a szerencsére bízni.. Igazából az országgal kapcsolatban tájékozottak vagyunk mert 2hónapja ki akartak vinni ismerősök csak sajnos az befuccsolt..

2013. júl. 9. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Normális közvetítő nem kér előre pénzt azért hogy munkát ajánljon. Rotterdamban éltem egy rövid ideig és nekem az a tapasztalatom hogy nehéz úgy munkát találni hogy nem beszélsz flamandul. Az rendben hogy a Hollandok tökéletesen beszélnek angolul, de nehezen alkalmaznak csak angollal.
2013. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szoftverüzemeltető szakmám is van meg érettségim,barátomnak pedig sok papirja-tapasztalata van pl:cnc heggesztő,gép+karosszéria lakatos és ért mindenhez ami gépből van... Mondjuk neki nincs nyelvvizsgája de fogékony mindenre tutira hamar belejönne.. Igazából mi csomagolói munkát,raktárit,meg autómosó munkát nézelődtünk mivel ezekhez nem kell egetrengető feltétel stb...
2013. júl. 9. 15:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, ezekhez a melókhoz talán nem ragaszkodna a nyelvtudáshoz.
2013. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szovftverüzemeltatő ez valami okj-s ha jól tudom. Ez semmit nem ér, mintha nem is lenne. A barátod viszont a cnc tapasztalataval sokra vihetné ha beszélni a nyelvet, úgy nem fog munkát kapni hogy majd megtanulja mert milyen fogékony. Szerintem elöször itthon tanuljátok meg a nyelvet, a hollandot, és aztán menjetek ki. Nem gondolnám hogy egy raktári munka vagy autó mosó akkor perspektíva. Ha az árakat is megnézitek arányaiban kevesebbet fogkot keresni mint itthon egy tescos polctöltő.
2013. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én értem,de mégis előrébb lennénk mint most vagy a jövőben ha itt maradunk.Össze költözni sem tudunl az ő minimálbérével meg az én segélyemmel.Hidd el hogy a legbosszantóbb hogy akarunk dolgozni csak épp nincs mit.. -.- Ezért döntöttünk amellett hogy bármibe belekapaszlodunk,mivel sajnos így tervezni sem lehet.. szerintem ha mindketten tudnánk dolgozni,együtt lakni az már 100x előrébb lennénk mint most..Azt talán életnek lehet nevezni,ezt nem.
2013. júl. 9. 19:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a motícációtokat. De a Holland árak nem a magyar árak. Tegyük fel itthon kerestek nettó 20000ft hetente ott pedig 60000ft hetente. Itthon az albérlet kb 10000 ft a fenmaradó 10000ft pedig igen szűkősen eég lehet. Kint a szállás 40000 ft a fennmaradó 20000 ft pedig nem elég a megélhetésre. Ez csak egy példa volt. Hacsak nem szeretnétek huszan egy lakásban lakni. Egyszerűen nem éri meg ilyen tedd oda tedd ide embernek kimenni külföldre. Az

én egyik kollégám orvosként is csak úgy tudott kimenni hogy beszélt hollandul. Ha a barátod tényleg ért a cnc programozáshoz akkor kaphat ngayon jól fizető munkát persze ha beszéli a nyelvet. Én a helyetekbe még egy évig itt szenvednék, megtanulnám a nyelvet és elhuznék. Nyelvviszga bizonyítványt sehol nem kérnek, a tudás a lényeg.

2013. júl. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem,de azért ez a pénz dolog nem teljesen így van:) Nagyon közeli barátok akikkel ki akartunk menni nem rég..750 €-ért ami a rezsit is magában foglalja lehet kivenni,ez egy alap dolgokkal berendezett bérlet ára.Az olcsóbbak mind vagy üres bérletek,vagy úgy oldható meg ha lakótársak lennénk más bevándorlókkal.200€-ért akár minden héten 4-5x húst ehetünk mármint ezeket az ottani árak végett írom.Cigit,italt nem számolok mert egyik dologgal sem igazán élünk.A biztosítás kettőnknek kb 75€/hó,valamennyit bár vissza lehet igényelni mivek nem vagyunk házasok stbstb.. Annyira át volt számolva búsztól,kiutazástól kezdve minden hogy még mindig kívülről fújom.A lényeg ha heti 8órában a hirdetésekben szereplő ált. 1200-1300€ megkeresnénk és pedig meg lehet keresni akkor egyikünk fizetése tisztán megmarad..
2013. júl. 9. 21:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Itt végül is nem arról van szó hogy megéri vagy nem hanem mivel ha magyarba átszámolja az ember mennyibe kerül maga a kimenetel,bérlet stb. amit ugye mivek 1hónapig nem kapunk fizetést,bérletet fizetni,élni-enni kell 500 ezren felül rúg mivel 1havi kauciót is kérnek.. Ezt a pénzt kiadni,megkockáztatni hogy lehet kamu az egész csak úgy nem lehet,ezért is a kérdés.Az országgal,munkával tisztában vagyunk de rémisztő belegondolni hogy nemrég pár régi ismerősöm nekivágtak szerencsét próbálni és se munka se semmi nem volt amit ígértek,úgy küldtek nekik mindig pénzt hogy stoppal jöjjenek haza..Másoktól olyat hallottam hogy bár munka volt,fizetés nem így a pénz elment és vissza jöttek ebbe a nincstelenségbe..Ezt így nem lehet...Azért érdekelne hogy hogyan lehetne megtudni hogy pl valós működő munka amit ajánlanak,nem pedig kamu.
2013. júl. 9. 22:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt csak akkor tudod meg, amikor már átvágtak. A lényeg: nem fizess semmit előre, csak a majdani keresetedből. Ha mégis előre kérne akármennyit is, azonnal tedd le a telefont.
2013. júl. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm :)
2013. júl. 10. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!