Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Milyen védőoltások, papírok...

Milyen védőoltások, papírok szükségesek ha Jamaicában akarok megszállni kb 1 hónapig?

Figyelt kérdés
Vagy tovább.
2013. okt. 11. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Hepatitisz és tetanusz, ami Mo-n is indokolt 10 évente újjítani. Vagy is ha ezek megvannak akkor semmilyen.

Mi voltunk pár éve jamaikán nyaralni. A csap víz akkor világviszonylatban az elsö 10 legjobb vízek között volt, vagy is nyugodtan iható volt. Malária nincsen a szigeten(habár szúnyog nagyon sok). Ès igazából semmilyen fertözö betegség ami ellen védöoltás van vagy kellene.

Nincsenek mérgezö vagy veszélyes állatok sem, egy folyóban vannak krokodilok, de máshol sehol.

2013. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a kera tényleg legális ott,vagy csak egy bizonyos emberektől lehet beszerezni?Mondjuk épp nem a kera(fű)miatt mennék,szép sziget és nagyon kíváncsi vagyok az ottani emberekre,az életre.Kb mennyiből jönne ki maga az út,oda-vissza?
2013. okt. 11. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Az oltásokat nem tudom, a papirokat igen. Sok kell belőle, és mindre az van irva, hogy $100.
2013. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.


Nem tudom mi az a kera, de gondolom füre gondolsz.

Fü szigoruan Tilos, és a termeszéte is. De attól függetlenül minden második ember feketén azt árul. Tölünk a hotelben kb napi 10x kérdezték meg az alkalmazottak, hogy dohányzunk-e. Èn azért is félnék venni ilyen helyen, mert 1x lebuksz és már is Elvan rontva az egész nyaralásod.


Ha valaki nem rutinos hátizsákos túrista akkor nem ajánlom, hogy csak úgy oda menjen és kempingezzen. Az ország elég biztosnásogs más szegény országokhoz képest. Söt ez az ország az egyik legnívosabb karibtérségben. De azért óriási a korrupció. Pl mikor autót béreltünk és egy látványosságnál a parkolóban hagytuk a bérkocsit, akkor közölte egy ott áldogáló rendör, hogy biztosnásgban tudhatjuk az autót, és tartotta a kezét. De pl a takarítónö (akinek mindig hagytunk borravalót) ellopta a tamponjaimat.


Amúgy szuper ország, óriási hangulatot ad a reaggie, a hotelben megállás nélkül szolt. minden este szuper bulik, müsorok,és a kaja is szuper Volt.


Àrban elég drága európából és ahogy írtam az egyik legnívosabb karib ország is. A repjegy ami nagyon megnyomja az árat. ès azért ha jó hotelt akarsz akkor azt is meg kell fizetni.

Mi 4 éve 1500€/föt fizettünk és ott még kb 300€/föt elköltöttünk(habár all inclusivval mentünk abban minden étkezés benne Volt, a koktélok és a sütizés is).

Beutazásnál kell vízum, amit lehet Mo-n kérni vagy ott a határon is. ezért kell talán valamit fizetni, de ez elenyészö Volt, már nem emlékszem.

2013. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!