Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Konkrét segitségre van szükség...

Konkrét segitségre van szükségem Nagy Britanniába való kiköltözéshez. Aki ott él, tudna segiteni megélhetéssel, kiköltözéssel, szállás kereséssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Első éves vagyok a jogi egyetemen,teljesen ki vagyok ábrándulva belőle ezért kint szeretném folytatni a tanulmányaimat, de kapcsolatok hiányában nem merek belevágni.Konkrét uticélom egyenlőre Skócia de meggyőzhető vagyok.Nyelvtudásom erős középfok,ragad rám a nyelv.Ott élőktől remélek konkrét segitséget,szállás találásban,jelentkezésben és minden egyébben.Tehát ha pl ismersz valakit kint akinek van kiadó lakása,szobája vagy egy olyan munkahelyen dolgozol ahol épp van üresedés akkor kérlek szólj!Ha bárki is válaszol annak nagyon köszönöm :)
2009. nov. 18. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

1. lépés: Nagy-Britannia nevét kötőjellel írjuk.


Bocs, nem szenyaságból mondom, de tényleg...

2009. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én lassan 4 éve élek Angliában(Oxford mellett).Ha itt akarod folytatni a tanulmányaidat(egyetem) akkor bizony kell egy is tőke...A szállások változóak.Írtad,hogy neked szoba is elég.Mi amikor kiadtuk a szobánkat heti 50 fontot kértünk.(ebben minden benne van,telefon,internet magyar TV adás stb)Általában itt a környéken a szobák szállásdíja heti 65-90 font.A dupla szoba pedig heti 80-120 font között mozog..(Londonban egy kicsit drágább)

A munkahelyekről annyit,hogy otthonról nem fogsz találni melót.HA jó az angolod akkor gyere ki,és szánj rá 1-2 hónapot a munkakeresésre.Az ügynökségeken vannak munkalehetőségek,de angol nyelvtudást elvárják...Ma itt sem könnyű a munkát megszerezni mint régen,és ha jól beszéled a nyelvet,érted mit mondanak,akkor szerintem találsz magadtól is...Az egyetemre való bejutást sajnos nem tudom...Szerintem oda is el kell menni személyesen és ott kell megkérdezni vagy az adott egyetemnek írni egy emailt vagy levelet..Nagyon segítőkészek,és biztos vagyok benne,hogy minden kérdésedre fognak válaszolni...

Sok sikert neked.

2009. nov. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Előző válaszoló,nagyon köszönöm a konkrét válaszokat.És az a szoba amit ti kiadtatok abban most laknak vagy mi lett vele?Az egyetemnek gondolom azt kellene megirnom hogy magyaroroszági érettségivel milyen felvételi lehetőségeim vannak.

Első válaszoló, igazad van, nem figyeltem rá, tényleg kötőjellel van irva.

2009. nov. 18. 12:21
 4/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A szobát a múlt hétig vette ki az illető emberke...De csúnyán becsapott minket,így most egyenlőre nagy a keserűség bennünk...

Nem tudom,hogy a Magyarországi érettségid itt számít-e egyáltalán(munkakeresés szempontjából nem)ezt is az adott iskolában kell megkérdezni..Ebben nem tudok segíteni,mert a fiamnak eleve itteni érettségije lesz,és egészen másképp van mint az otthoni...

2009. nov. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi az infokat:) amugy egy átlagfizetés ott hogyan alakul?tehát mondjuk egy eladói munkakörben.milyen végzettség kell hozzá?mert mo-n pl eladó is csak 2 éves tanfolyam elvégzése után lehetsz...nem mintha ez lenne a célom de kiindulásnak gondolom nem a legnehezebben betölthető munkakör
2009. nov. 18. 14:28
 6/10 anonim ***** válasza:

még mindig második...

Eladói munka(éppen tegnap olvastam,hogy keresnek a most nyíló LIDL-be eladókat,de több helyen is van eladói állás)általában a létminimumot adják meg.Az most 5.80 font/óra Az elvárás ha jól tudom,

1.nagyon jó angol kommunikáció

2.angol munkahelyi referencia

3.nem kötelező de jó ha van gyakorlat...

Ha van végzettséged az csak jó,de ami fontos az ANGOL nyelvtudás...enélkül semmi esély nincs...

2009. nov. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14.34-es vagyok

Elfelejtettem megírni,hogy kell a National Insurance Number card is,mert enélkül nem tudsz dolgozni..Ezt a lakó hely szerinti munkaügyi központban lehet kérni(ingyen).1 hónap míg kiküldik a megadott címre,de addig is kapsz egy ideiglenes számot amivel már lehet a munkát keresni...

2009. nov. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a kitartó válaszolgatást...igazából még sosem voltam Angliában de nagy bennem a vágy hogy a közeljövőben eljussak.Esetleg megkereshetlek, ha tervezem hogy kimennék? valsz nyáron,kb 2 hétre...ha pont üres a szobácska...
2009. nov. 18. 20:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Még mindig én vagyok...Írj nyugodtan,majd akkor mindent megbeszélünk...(messze van még a nyár:):)
2009. nov. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is érdeklődd meg a sulitól, hogy milyen nyelvvizsgát fogadnak el. Angliában általában a Cambridge jó, de persze a felsőfok.. Középpel nem vesznek fel. Emellett nem olcsó 1-1 félév sem, mindenképp fizetni kell. Van pár ösztöndíj, de az csak félévekre szól.

Szóval, szerintem ez azonnal nem jön össze.

Angliában ill. Skóciában nem olyan drágák az árak, az áruházakban minden este leértékelnek kenyeret, tejet, húsokat, így szinte potom pénzért eléldegélsz.. Az áram viszont már drága, kártyáról működik, magadnak kell gondoskodnod a töltésről. 50-60 font körül van egy 4-5 tagú család havi árama.. meg a gáz is hasonló. Tud hideg lenni a lakásban, hamar kihűlnek.

NI kártyát már nem adnak akárkinek, interjúra kell menni, és nagyon nehéz igényelni. Ezzel tudsz munkát vállalni.


egyedül nekivágni kész öngyilkosság..

De legeslegelőször a sulival konzultálj, hidd el, kérni fogják a felsőfokot ... :S

2009. nov. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!