Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hova kell fordulnom, milyen...

Nina-chan27 kérdése:

Hova kell fordulnom, milyen hivatalba, ha külföldre szeretnék menni dolgozni családostul (én, apa, lányaim; ovis korú, és 3 éven aluli)? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, a nagyobbik 5 éves lányom előző kapcsolatomból szültem, hamarosan lesz a gyermek elhelyezési per, kizárólagos felügyeleti jogot kértem, apja láthatást kapna -ha ez nem gátolná a külföldre utazást) Másik lányom pocaklakó, szeptemberbe szülök, és kb. 1,5-2 év múlva szeretnénk kimenni.

Milyen engedélyeket, papírokat kell beszereznünk ezen 2 év alatt??



#munka #külföld #családdal utazás
2014. máj. 12. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyámhivatalhoz kell fordulnod, és tőlük kell engedélyt kérned. Ők elég komolyan utána néznek, hogy hova viszed a gyermekeket, milyen életkörülményeket biztosítasz számukra. Van -e kint munkád stb. Ha valaminek nem felelsz meg, akkor nem kapod meg az engedélyt, hogy a gyermekeidet kividd végleg az országból. Ha minden feltételnek megfelelsz akkor megadják az engedélyt, de az apa láthatási jogát nem akadályozhatod. Ez azt jelenti, hogy neked kell állnod az apuka repülőjegyét ha az apuka kimegy látogatóba, vagy ha nagyobb a gyermek akkor az ő repülőjegyét, hogy haza tudjon repülni. Természetesen itt nem arról van szó, hogy minden második héten köteles vagy állni a költségeket..
2014. máj. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiegészítve: az apa beleegyzése is kell, hogy kivihesd a gyereket külföldre.
2014. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az apa beleegyezése nélkül nem viheted külföldre a gyereket.


És ez: "kizárólagos felügyeleti jogot kértem, apja láthatást kapna -ha ez nem gátolná a külföldre utazást" elég vicces kijelentés, mintha csak a te döntésed lenne, és lennél olyan jó, hogy - amennyiben nem akadályozza a terveidet, akkor engeded az apának, hogy lássa a gyerekét... Ez nem így megy!!!!

2014. máj. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nem jól írod kettes válaszadó.

Apa belegyezése nem kell. Csak az útlevél elkészítéséhez kell a beleegyezése ha a szülők elváltak, és a gyermek kiskorú.

Az ország végleges elhagyásához nem kell az apa beleegyezése, hiszen a gyámügyi hivatal dönt.

Tudom, végig csináltam. Az én esetemben a gyámhatóság megadta az engedélyt.

2014. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hozzá kell tennem, hogy a gyámhivatal, ilyen esetben felkeresi az apát is, és elbeszélgetnek vele.
2014. máj. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! A gyámhivatalt sejtettem, már olvastam róla. Viszont, egyidőben kéne intéznem a gyámügyet és ha engedélyt adnának, akkor hipersebesség alatt oldjam meg, hogy kint legyen ovi meg suli a piciknek? Vagy még ha engedélyt sem adtak, intéznem kell előre, hogy kint legyen befogadó ovi, suli?

Kettes: ha tudnád az előző kapcsolatom hátterét, szétválásunk okait (nem voltunk házasok, se bejelentett élettársak) akkor még túl jófejnek is tartanál, hogy nem 'megengedem' a láthatást, hanem éppenhogy én kérleltem őt, hogy ne hanyagolja el lányunkat. De egy ponton belefáradtam a kérlelésbe. Egész idáig csak kifogásai tömkelegét hallgattam! Most meg, hirtelen még is látni akarja. De érdekes...

2014. máj. 13. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Na megtaláltam a kérdésedet, gondoltam elküldöm neked az új törvényt ami 2014. március 15-től lépett érvénybe. Ettől a naptól kezdve nem kell a gyámhatóság engedélye.

[link]

2014. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az elozo irta mar nem kell a gyamugy engedelye. Nekem irt az apa egy nyilatkozatot hogy beleegyezik iskolaibeiratas stb-be, de sehol sem kertek itt.
2014. máj. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!