Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Törökországba készülök pár...

Kerubin kérdése:

Törökországba készülök pár napon belül . Itthon váltsak TL vagy ott kint is tudok . Taxyt ki tudom fizetni eroval?

Figyelt kérdés
2014. aug. 20. 12:24
 1/3 anonim válasza:
válthatsz itt is, vagy ott is, szerintem jobb ha viszel. taxis elfogad eurot, de figyelj oda, nehogy átverjen.
2014. aug. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindig otthon válts, ha kinn is kell, akkor kinn ne váltóirodában, hanem minibankban (ATM) vagy "igazi" bankfiókban. A török taxisok (kivétel nélkül) örülnek az euro-nak, mert náluk az átvágás a fő cél, úgysem tudsz olyan gyorsan számolni, mint ő. Nem bűnőzésből (!), hanem mert ezt így tanulta, így kell, mindenki így csinálja.

Ezért el se indulj anélkül, hogy előre megállapodj az árról. Ő megpróbálja elkerülni az alkudozást és a megállapodást (képes húzni az időt a repülőtéri taxi-sorban) azzal, hogy inkább megragadja a csomagjaidat és kezdi pakolni be... Sokéves gyakorlata van ebben és ha még meg is állapodsz vele (pl. Isztambul-ba be 30 euro), akkor is át fog verni azzal (megjártam), hogy kering egy csomót a belvárosban, ki-kiszáll megkérdezni a borbélyüzlet ajtajában ácsorgó borbélytól, stb, stb. Végül azt mondja, hogy 10 euro-val több, mert több időt és benzint használt, kezdődik a vitatkozás, cigánykodás, angolul egyik sem tud, de az 50 eurosból sohasem tud visszaadni, beül az autójába, hogy elhajt a csomagjaiddal, te pánikban kiabálsz - végül a 30 euro-bol 50 lett és még te örülsz, hogy megúsztad.

Ez nem egy egyszeri eset, 6-szor voltam Törökországban taxival, mind a 6 eset kísértetiesen hasonlított egymásra. Ott tehát ez a szokás...

2014. aug. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ! hát eddig is féltem az utazástól ,de most aztán végképp .Adanából kell még kb 60 Km utaznom azért gondoltam a taxira mivel nyelvet nem nagyon beszélek és cím alapján el visz ahová akarom .
2014. aug. 21. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!