Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kíváncsi lennék más emberek...

Kíváncsi lennék más emberek véleményére is, megéri-e belevágni Angliába, az angliai életbe, vagy inkább maradjak itthon? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, gazdasági főiskolán hallgató (1.félév). Igazán apukám szerette volna, hogy diplomát szerezzek (engem annyira nem vonz,az meg főleg nem, hogy Magyarországon éljek) , mert több esélyt lát Mo-on az elhelyezkedés szempontjából,mint egy szakmával. Nekem az a vágyam, hogy Angliában élhessek a párommal, egy átlagos fizetés is nagyon megfelelne a kint léthez, nem vágyom átlagon jóval feletti fizetésre, a lényeg hogy Angliában élhessek, világot lássak, akár ott is telepedjek le.Unokatestvérem már 5 éve Angliában él az élettársával, tehát van kint rokonom aki segítsen akár,ha rászorulnánk olyan helyzetben. Apa ezt nagyon ellenzi, hogy messzire kiköltözzön az ember, távol a családjától (tehát ő azt akarná hogy mindig is itt legyek mellettük..persze érthető a ragaszkodás a részükről is) anya pedig nagyon is támogatja az angliai szándékomat, Magyarország helyzetét tekintve meg főleg. Tehát a kérdésem, hogy ésszerűbb lenne egy (vendéglátó vagy ingatlanos OKJ-s) szakmával minél előbb kint elhelyezkedni, új életet kezdeni Angliában, vagy diplomát megszerezve próbáljam meg itthon, majd gondoljam át az Angliai utat?


Páran már mondták, hogy hülye vagyok, mert nem mentem ki egyből érettségi után szerencsét próbálni, úgy, hogy kint van rokonom Angliában, aki segíthet. De azért kíváncsi lennék több ember véleményére is, akár jó, akár rossz!



2014. okt. 6. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerezz szakmát, tanuld meg rendesen a nyelvet, legyen egy jó adag kezdőtőkéd, majd csak akkor gyere ki.
2014. okt. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván az 5 éve kint élő rokonod szinte minden kérdésedre tudna válaszolni, mi így ismeretlenül csak a tényeket tudjuk elmondani.

Én lassan 8 éve élek kint.

Nem írtál sokat magadról, így fogalmam sincs mennyire tudsz angolul, a vendéglátós vagy ingatlanos OKJ megvan-e már..

Neked amit tudni kell.

Angliában a nyelvtudás, és a gyakorlat sokat számít.

Vendéglátósként elég sok munkaajánlat szokott lenni (persze ez városonként függő)

ingatlanosként szerintem semmi esélyed nem lenne, mert ehhez nem csak gyakorlat, de a város megismerése is fontos. (persze ha már több év kint élsz akkor nem esélytelen ez a munka sem.

Mint írtad kint él egy rokonod. Ha ő befogad az otthonába, és nem kell szállásért fizetned, ha az étkezést is megtudod oldani olcsón akkor a minimálbéres fizetésedből fizetéstől-fizetésig elvagy. Ha külön akarsz élni, így szállást és a teljes étkezést is magad kell állnod, akkor nem fogsz tudni megélni.

Ugyanis a korod miatt neked más összegű a minimálbéred:

Téged óránként £5.13 alkalmaznak majd.

Vendéglátósként mosogatni, és hasonló munkára általában part time alkalmaznak aminél szerencsés vagy ha meglesz a heti 20 órád. Így ha kiszámolod, hogy heti 20 órával havonta 410 fontot keresnél.. Ha heti 40 órád lenne, akkor 800 fontot keresnél. Londonban ennyi pénzből csak vegetálsz.

Nem tudom, hogy tervezed, de én ha tanácsot adnék akkor azt tanácsolnám, hogy

- vagy tanulj otthon, és amikor elmúltál 21 éves akkor gyere ki, és próbálkozz.

-vagy ha kijössz 19 évesen akkor 2-3 évig mindenképpen a rokon nyakán élj, hogy a szállásodra ne legyen gondod.

2014. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Angol tudás szerintem egy középszinten már megvan, csak két éve tanulok angolt, de ahogy érzem ragad rám a nyelv a sok sorozatok és filmek miatt (magyar felirattal). Megértetni meg tudom magam, társalgás téren is, de megérteni a nyelvet azért jobban tudom. A szakmám nincs még meg, éppen főiskolán tanulok, de nagyban gondolkozom a váltáson, mert nem azt érzem, hogy azért tanulok ami nekem tetszik, hanem azért, hogy apának megfeleljen. Az OKJ 2 éves, plusz mire a tőkét megkeresem az elinduláshoz ahhoz összesen egy 2,5-3 évet számolnék, mire elindulhatok. Tehát addigra már lennék 21-22 éves. Unokatestvérem biztos vagyok benne hogy segítene amiben csak tudna, de azért rajtuk sem akarnék akaszkodni (maximum azon a téren kérném a segítségüket, mi merre van, mivel ésszerűbb eljutni az adott ponthoz, tehát tanács téren).

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. okt. 6. 17:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Időpont ma 17:16 vagyok.

21-22 évesen, angol nyelvtudással, szakmai végzettséggel, kinti segítséggel, és egy jó nagy adag talpraesettséggel bátran belevághatsz az angliai életbe. Így van esélyed, hogy munkát találj. Írásodból tartalak annyira intelligensnek, hogy tudd, nem fogsz egyből álom melót kapni, nem fogsz vagyonokat keresni. Te valószínűleg tisztábban leszel azzal, hogy a "szamárlétrát" neked is meg kell másznod, és el fog telni pár év mire azt mondod, hogy "hát, én nyugisan élek, jó munkám van, szép fizetésem" De egyszer eljutsz ide, és akkor tényleg megérte kijönni. Ezt vállalod, akkor nem lesz gond szerintem.


Sok sikert.

2014. okt. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!