Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Kalinyingrádi expressz vízumho...

Kalinyingrádi expressz vízumhoz kell meghívó?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy van egy olyan lehetőség, hogyha csak Kalinyingrádot akarom meglátogatni, nem pedig Oroszország többi részét, akkor van egy ilyen expressz vízum, ami 70 euróba kerül és 72 órát tartózkodhatok vele a kalinyingrádi területen, csak az nem világos, hogy ehhez kell-e ilyen meghívó, mint a rendes orosz vízumhoz.



Air Berlin társasággal be lehet repülni Budapestről berlini átszállással Kalinyingrádba, így nem kell Moszkvában belépni az országba, tehát elvileg ide jó az az expressz vízum, nem?


Valaki esetleg utazott már az expressz vízummal Kalinyingrádba? Mik a tapasztalatok?



2014. okt. 8. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
A kiemelt turistacélpontnak számító oroszországi kikötőkbe (Szentpétervár, Vlagyivosztok Vyborg, Kalinyingrád, Korszakov (Szahalin), Novorosszijszk, Szocsi) szervezett tengeri körutazás keretében, vagy menetrend szerint közlekedő hajón és kompon, szervezett programon résztvevő turistacsoport tagjaként érkező külföldiek maximum 72 órás időtartamra vízum nélkül is beléphetnek az Oroszországi Föderáció területére.
2014. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erről én is tudok, én egyedileg szeretnék utazni Kalinyingrádba, és olvastam erről az expressz vízumról, csak azt nem tudom kell-e hozzá meghívó.
2014. okt. 8. 13:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Utánanéztem közben, csak szervezett utazás keretében engedélyezett ez a 72 órás, határon kapott vízum, amit te mondasz. Egyéni utazóknak minden esetben vízum, meghívólevél, szállásfoglalás, repülő vagy vonatjegy kell.
2014. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!