Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angol útlevél intézése újszülö...

Angol útlevél intézése újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Annak már utána néztem, hogy lehetséges. Egy-két dolog nem világos csak. Kérdeztem őket, de mondták, hogy adjam meg a telefonszámom és majd visszahívnak. Épp most hívtam őket harmadjára, szóval nem tudom, hogy egyáltalán valaha fel fog e hívni valaki. Az elküldendő plusz dokumentumok nem világosak, hogy mit küldjek.

Azt írja, hogy a szülők személyazonosságát bizonyító dokumentumokat is el kell küldeni. Útlevelet és házassági anyakönyvi kivonatot kér, de zárójelbe odaírja, hogy utóbbi nem vonatkozik azokra, akik 2006 júli 1 után születtek. Szóval elméletileg az nem kell. Írja, hogy csak eredeti dokumentumokat fogadnak el, fénymásolatot nem. De most kérhetik az útlevelünket? Ezt egy kicsit furcsálom.



#angol útlevél #angol útlevél újszülöttnek
2015. jan. 30. 11:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
Igen, minden esetben kell az eredeti útlevél (vagy személyi igazolvány). Ha nem küldöd el nekik, hiánypótlást fognak kérni.
2015. jan. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:
Köszi. Te csináltattál már?
2015. jan. 30. 15:08
 3/78 A kérdező kommentje:
Hú, ha csoda történt, épp most hívtak. De kiegészítésként még igazolnom kell, hogy ebben az országban tartózkodtam az alatt az 5 év alatt, szóval kéne küldjek P45, vagy P60-at...meg a házasságit is megkérdeztem, mondom neki, hogy de magyar, erre, hogy le kell fordítani. Mire én, hogy de várjon, olvasom, hogy mit ír a házasságiról és felolvasom neki, hogy aki 2006 után született, annak nem kell. Erre, ja, akkor nem kell, vagy nem tudja, mire én, hogy hát ha maga nem tudja, akkor ki tudja?...,már szinte röhögtem, hogy még ezt a részletet se tudja, mikor neki kéne engem tájékoztatni, és fordítva történik...no komment. Remélem, hogy megvan az összes P60, mert egy asszem hiányzik a férjeméből....tök jó.
2015. jan. 30. 15:38
 4/78 anonim ***** válasza:
Igen, a kisebbik fiamnak tavaly nyár végén kaptuk meg. Kellenek a p60-ak (5db) vagy a permanent resident card, kell a házassági anyakönyvi kivonat, mondjuk az nekünk 3 nyelvű van, kell a worker registration sheme (home office) és persze az igénylőlap plusz a fényképek.
2015. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
A home office-t nem is mondta, na de jó, még jó, hogy mondod. A férjeméből hiányzik egy közbeeső év, de 2007 óta ugyanott dolgozik, szerződéssel. Az enyémből is hiányzik, mivel 2 évig nem dolgoztam. Ezek szerint, aki nem dolgozik az nem is kaphat passportot?... De közben vannak számláink, amik bizonyítják, hogy itt voltam, voltunk. Marha jó, most lehet bukjuk az egészet csak azért mert nem dolgoztam. Az egyik évet azért se dolgoztam, mert itthon voltam a lányommal és mivel nem szerződéses melóból jöttem el szülni, ezért oda vissza se tudtam menni, de egyéb okok miatt is, még egy évet itthon kellett maradnom. Szóval utána csak 2.5 év kábé vagy kevesebb, amit dolgoztam 2. gyermekünk születésekor. Mindegy, kértem, hogy még egyszer hívjanak fel, hátha valami segítőkészebb emberkét kapok, mint az előző, a vonal is úgy röcsögött, alig értettem, mit mond. Kismillió más dolog igazolja, hogy itt voltam, nem értem, mért kellett volna feltétlen dolgoznom.
2015. jan. 30. 16:54
 6/78 A kérdező kommentje:
Permanent resident cardról meg még nem is hallottam.
2015. jan. 30. 16:55
 7/78 anonim ***** válasza:
Igazából nem elég az ittlétet igazolni, azt kell igazolni, hogy önellátóak voltatok, dolgozgatok, fizetésért. A permanent státusz az, amire kíváncsiak, tehát hogy tartósan letelepültek vagytok, ehhez kell az 5db p60 és a home office . Ezért jó nekik ha elküldöd vagy a cardot vagy a p60-akat és a home office-t . Ha a férjed összefüggően dolgozott itt és hiányzik p60-ja, akkor hívd fel a tax office-t és kérj igazolást a hiányzó évekről, azt elfogadja a passport office. Nem kell mindkettőtöknek elküldenie ezeket, elég egyikőtöknek, de ott hiánytalanul kell.
2015. jan. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:

Oké, kösz, akkor az lesz, hogy először megkérdi a céget-mert most néztem online, mit ajánl, ha elveszett, hogyan lehet pótolni a p60-at és azt írja, hogy először a céget kell kérdezni, hátha van nekik másolat, vagy a tax office-t kell felhívni. Ha most visszafele számolunk, akkor pont az első hiányzik- megvan a 14, 13, 12, 11, de a 2010 hiányzik, majd a 2009, 2008 megvan. Mikor észrevettem pár éve, hogy eltűnt éreztem, hogy baj lesz még belőle....grr.

Nagyon köszi a türelmet és a segítséget.

2015. jan. 30. 17:19
 9/78 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :-) Remélem hamar a kezetekben lesz :-)
2015. jan. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 A kérdező kommentje:
Háromnegyed óra várakoztatással, de végül tudtam beszélni a HMRC-vel és azt mondták, hogy küldenek p60-at:D
2015. jan. 30. 18:26
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!