Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Szükségem van útlevélre...

Chone kérdése:

Szükségem van útlevélre Angliában?

Figyelt kérdés

A kiutazáshoz elég az új típusú személyi igazolvány, de pl. bankkártya igénylésnél, NI number igénylésnél vagy GP-hez való regisztrációhoz szükséges-e az útlevél vagy elég a személyi igazolvány?


Legfőképpen a GP érdekelne. (General Practice, magyarul háziorvos.)


Tapasztalatokat várok és nem netről olvasott dolgokat, vagy trollkodásokat.



2015. márc. 18. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ajánlott.
2015. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz ügyintézéseknél extra köröket futni, akkor útlevelet viszel.
2015. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Én más Eu-s országban vagyok és útlevél nélkül meglettem volna lőve. Hiába van a szabály főleg a bankok nemigen akartak mást elfogadni, mint az útlevelet. :( De szerintem is megéri jó ha van valami nálad ha lejár a személyid vagy ha esetleg elhagyod.
2015. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én vagyok-e mázlista, vagy mi van, de én több éve élek Angliában, és még soha nem volt még szükségem útlevélre. Orvoshoz mondjuk nem sűrűn járok, de az NI numberhöz, munkaközvetítő ügynökséghez, állásinterjúhoz és bankszámlához is kellett valamilyen igazolvány, és mindegyikhez elég volt a személyi vagy a jogsi.
2015. márc. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jogsi hiányában, csak a személyimet tudnám felmutatni.
2015. márc. 18. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én útlevelet mutattam fel bankkartyához és még azzal sem olyan egyszerű az ügyintézés.
2015. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csináltasd meg, mert sok helyen kérhetik.


Ha már kiköltözöl, akkor érdemes személyit és útlevelet is vinni, mert ha valamelyiket elhagyod, ellopják vagy lejár, a másikkal még tudsz utazni vagy ügyintézni.

Külföldön ezeket az iratokat nem olyan könnyű és gyors igényelni, szerintem megéri azt a pénzt amibe kerül.

2015. márc. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kiköltözöl, akkor le kell adnod a személyidet, mivel arra addig nem vagy jogosult, amíg nem élsz itt. Elég hülye szabály, de ez van. Persze ez csak a hivatalos eljárás, ha nem jelented be, hogy elmész, akkor nem kell leadni. De akkor meg problémás lehet később, hogy miért nem fizettél TB-t, stb.
2015. jún. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!