Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Külföldi munkavállalás előtt...

Külföldi munkavállalás előtt mit kell elintézni itthon?

Figyelt kérdés

Április elején kezdek az új munkahelyemen, Ausztriában. Minden teljesen hivatalos, bejelentett. Kérdés, hogy itthon miket kell elintéznem, hova kell elmennem, stb.? Gondolom nem úgy működik hogy fogom magam, kimegyek és kész. Én Munkaügyire és NAV-ra tippelek, de lehet máshova is el kellene mennem. Tapasztalatok, tippek?

Köszi!



2015. márc. 23. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
A tb és adószámot ideiglenesen fel kell függeszteni , e104-es nyomtatvány a neve . XI. Budafoki út 56. -ban intézhető , 1,5-2 hét az átfutása és a papírt a munkáltató kéri . Utánad is küldhetik ajánlott levélként a hozzád tartozók .
2015. márc. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megmarad az állandó lakcímed, akkor annak a bejelentési kötelezettségét már eltörölték.


Én a NAV ügyfélszolgálatára mentem be (Dózsa György út környékén volt), ott az ügyintéző készségesen elmagyarázott mindent, adott 12T1011 nyomtatványt amit meghatalmazott is beadhat.

2015. márc. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2015. márc. 24. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!