Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha 5 évre szóló útlevelet...

Ha 5 évre szóló útlevelet szeretnék csináltatni sürgősségivel, kérhetem úgy, hogy 3-4 héten belül csinálják meg és küldjék ki?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 24 órán belül és 7 napon belül lehet igényelni, viszont a 7 nap is 19000 Ft, ami nekem kicsit sok. Ezért gondoltam, hogy kérhetném-e úgy, hogy 3-4 héten belül készüljön el? Lehet így alkudozni az okmányirodában?
2015. máj. 19. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindent lehet. De miért nem ott kérdezed meg? Készségesen válaszolnak minden kérdésre.
2015. máj. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert ilyenkor már zárva vannak és csak holnap tudok bemenni az okmányirodába. (Vidéken élek.)
2015. máj. 19. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. 3-4 héten belül szeretnél útlevelet sürgősségivel? Vagy nem sürgősségivel akarod, mert nem akarsz fizetni, de szeretnéd, hogy 3-4 héten belül kész legyen? Alkudozni nem lehet, mivel az ügyintézőknek nincs befolyása, hogy a normál közigazgatási határidő alatt, mikor készül el az útlevél, erre van a sürgősségi. 30 nap a határidő, 3 hét alatt az esetek 95 %-ban elkészül az útlevél, de van ahol csak pár nap kell hozzá. Nézz utána, érdeklődj, hogy a környéken melyik okmányirodában szokták általánosságban leghamarabb kiadni.
2015. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nem a piac, ahol alkudozhatsz.

Az illetékek mértéke és a határidők annyi amennyi.

2015. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nyilván az alkudozást sem piaci értelemben kellene felfogni.
2015. máj. 19. 17:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudsz alkudni, ahogy a benzinkuton sem tudsz az uzemanyag arabol alkudni.

De tudod mit? HOlnap sokkal okosabb leszel, mikor bemesz es a nenit megkerdezed.

O ezt csinalja evek ota, tudja, hogy mikor van szezon es mikor nincs.

Mi is surgossegivel akartuk kerni, mert az utazas datuma kozel volt es a neni azt mondta, hogy mostanaban szinte senki nem csinaltat utlevelet, kerjuk siman es tutti, hogy idoben megerkezik. Szine eroskodott, hogy ne fizessunk extrat a surgossegire mert felesleges.

Kifizettuk a simat es tenyleg szinte 2 het alatt megvolt.

Vagyis idoszaktol es okmanyirodatol fugg, amire csak az okmanyirodas neni fog tudni valaszolni.

2015. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%

Kioktatni sok embernek megy, azt látom.


De valamiért azt elfelejtették leírni, hogy normál igénylésnél is elkészül 3-4 hét alatt alapesetben.

Ha nincs sok igénylés, akkor akár 10-15 nap alatt is.


Kedves előző válaszolók!

Ezt miért nem mondtátok el a kérdezőnek?

2015. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszolók!

Ezt miért nem mondtátok el a kérdezőnek? es te miert nem olvastad el a valaszomat? Pont errol irtam!

2015. jún. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!