Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Elsősorban azok válaszát...

Elsősorban azok válaszát várom, akik csak csekély vagy semmilyen mértékű nyelvtudással rendelkeznek. Ti mertek külföldre utazni? És ha igen, hogyan oldjátok meg a szállást, repülést, autóbérlést meg egyáltalán az egész ott tartózkodást.

Figyelt kérdés
Nem féltek attól, hogy ha valami baj történik, akkor mi lesz...
2015. szept. 2. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim nagy utazók lettek most, hogy a tesóimmal kirepültünk, korábban nem nagyon utaztak, vagy ha igen, akkor velünk együtt, mi meg elboldogultunk angolul.


Most úgy utazgatnak, hogy a köszönésen meg pár udvariassági formulán kívül (angolul) nem tudnak semmilyen idegen nyelven. Ez nem zavarja őket semmiben, néha vannak vicces helyzetek, de kézzel-lábbal mutogatnak, ha kell, és szerencsére általában kedvesek az emberek és segítőkészek. Szállást meg jegyet foglalni neten is lehet, magyarul, ha elakadnak én segítek.


Odakint meg fel vannak készülve a nyelvet nem beszélő turistákra. Nem szabad parázni! :)


Mindig csodás élményekkel térnek haza...

2015. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan beszélek néhány nyelvet, szóval gondolom a tapasztalataim nem relevánsak.

De ettől függetlenül a világ rengeteg olyan helyén jártam, ahol a környéken nem volt más nyelvet beszélő ember.

Még sosem volt problémám a másik megértésével. Mutogatással, papírral minden megy.

Az internet korában pedig ott a google fordító.


Bár ha teheted, inkább tanulj már meg egy rendes nyelvet...

2015. szept. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én bár angolul felsőfokon, németül alapfokon beszélek mégis hozzászólok. Az első külföldi utunk előtt nagyon ideges voltam, hogy hogy boldogulok majd. Sőt, mindig az vagyok a mai napig is. Le a kalappal azok előtt akik nyelvtudás nélkül mennek. Viszont a párom semmilyen nyelven nem beszél mégis sokszor ő fizet a boltban külföldön, éttermet ő rendezi stb. Úgyhogy nem kell félni.

Tippjeim:

1. Szótár nagyon hasznos. Az adott ország nyelve v. angol.

2. Angolul tanulni sosem késő, szerintem nem nehéz nyelv. Alapszintet akár otthon is simán el lehet érni.

3. Szervezett utakra befizetni

2015. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én konyhanyelv alatt beszélek angolul úgy ahogy, ennek ellenére már dolgoztam is Angliába, jártam emellett sok helyen, még Kínában is, na ott azért gond, ha az ember nem tudja a nyelvet, de pl ha Prágába kimész ott is sokszor kézzel lábbal kell mutogatnod pedig nincs is messze.
2015. szept. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát "merni" merek,meg szoktam is.Általában ismerőshöz,vagy ha nyaralni megyünk.Hát mi is voltunk nyaralni már külföldön nem tudtuk a nyelvet de nem volt nehéz rendelni kaját pl.Hát nem kell félni,megpróbálod elmagyarázni vagy hívsz egy tolmácsot:DDelőtte lefoglalom a jegyet ki google-zom.
2015. szept. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!