Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ojmjakon-ba mivel és hogyan...

Ojmjakon-ba mivel és hogyan érdemes utazni Budapestről a legolcsóbban?

Figyelt kérdés
Milyen élettani hatások mennek végbe a szerevezeten -60 -71 fokos hidegbe? akik jártak már -30 fokos hidegbe vagy az alatti tájakon, mik a tapasztalatok?
2016. febr. 3. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jakutszkba kell eljutnod. A tavolsag miatt ez sok minden lesz, de nem olcso, es nem is veszelytelen. 2 atszallassal lehet Munchenen es Moszkvan keresztul Jakutszkig jutni, onnan mar csak valami helyi buszt kell talalnod...


Vonattal eszedbe se jusson.

2016. febr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként nem árt tudni,hogy ez a -60 ,-70 fok mar ott is extrem!Az átlag olyan -40,-30 között alakul!Ezen a hőmérsékleten pár percre szabadon hagyott bőrfelület megfagy!
2016. febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam már ott, nagy élmény, ha vevő vagy az ilyesmire. Engem is érdekelt volna az extrém hideg, de sajnos pont mikorra lefoglaltam az utat, megenyhült az idő, -35 - 40 fok körül volt. Nem mondom, hogy nem volt kibaxott kemény, de a székelyföldi telekhez képest nem jelentett akkora fájdalmat, mint amire előzetesen számítottam.


Immár Budapestről is el lehet jutni repülővel Moszkvába, onnan minden nap indulnak járatok Jakutszkba, viszont ezek nem épp olcsók (több ezer kilométer távolságról van szó), ha jól rémlik, átszámítva 150-160 ezer forint körül van a jegy.


Jakutszkból rendszeresen indulnak buszjáratok Ojmjakonba (nem elsősorban a helyi lakosok, hanem a hozzánk hasonló hülye turisták szórakoztatása miatt), szóval hiába az Isten háta mögötti a hely, aránylag "egyszerűen" el lehet jutni oda.

Ezt a távot viszont ne úgy képzeld el, mint amikor Pestről leutazol valamelyik megyeszékhelyre, és onnan fogsz egy buszt, amivel háromnegyed óra alatt ott vagy a kiszemelt faluban...A menetidő kb. 2 nap, csak oda.

2018. jún. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!