Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy utazhatok legolcsóbban...

Hogy utazhatok legolcsóbban Horvátországba? Melyik részére érdemes menni? Hol érdemes megszállni?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokat várnék, kb. mindent amit érdemes egy ilyen útról tudni. Még sosem utaztam külföldre. Ketten mennénk.

2013. dec. 25. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Minél délebbre menj, arra vannak a legszebb partszakaszok és szigetek. Pl. Split, Trogir, Makarska, Omis, vagy még délebbre Dubrovnik, valamint Korčula és Lastovo szigetei. Ez utóbbiak mivel messzebb vannak, nehezebb is őket megközelíteni, bár nem rég olvastam, hogy nyáron indítanak közvetlen charter járatot Dubrovnikba.


Ha nincs autód, akkor a legegyszerűbb, ha vonattal mész, a MÁV-nak van közvetlen Bp-Split járata, amely csak a nyári időszakban közlekedik. Viszonylag olcsó a jegy, ha jól emlékszem olyan 15-20 ezer körül van oda-vissza 1 főnek. Split környékén, pedig rengeteg szép település van, plusz onnan könnyen át tudtok kompozni Hvar vagy Brač szigetére. Szállást pedig szerintem apartmanban keressetek.

2013. dec. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz, minél délebbre mész annál jobb. Tavaly a vonatjegy kb. 70 EUR volt Splitbe.

Egész évben zágrábi átszállással, míg nyaranta hetente kétszer közvetlen vonattal el tudtok utazni Splitbe.

Split gyönyörű, nyüzsgős igazi mediterrán város, homokos-sziklás-kavicsos strandokkal. Nagyon szép az Óváros. 1-1 napos kirándulás keretében pedig el tudtok utazni Brac, Hvar, Vis szigetekre vagy Trogir és Dubrovnik városokban.

Rengeteg pálmafa és leander. A külváros eléggé gyári jellegű, viszont az Óváros és a strandok csodaszépek! Kasjuni és a Bene strandokat tudom ajánlani, viszont a Bacvice is nagyon jó!

2013. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Splitben sok a turista nem? Vagy találok ott is nyugis részt? És mennyire drága?
2014. máj. 23. 12:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Stari Grad és Korcula a két kedvencem
2014. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!