Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Jamaicába szeretnék letelepedn...

Jamaicába szeretnék letelepedni! Szerintetek csak ábránd vagy lehetséges?

Figyelt kérdés
Jól beszélek angolul, nyelvvizsgám van, és közgázra járok. Megfelelõ anyagi fedezettel, "kezdõ tõkével" szerintetek érdemes lenne kimenni egy fekete-mulatt országba? Ui: utálom a telet, és minden álmom hogy homokos tengerpart közelében éljek ahol mindig nyár van.

2016. márc. 28. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Jamaika (nem c-vel irjuk ugyanis) evtizedekig vezette, is most is elokelo helyet foglal el az 1 fore eso gyilkossagok szamaban, Kingston es a hasonlo nagyobb varosok a bunozes melegagyai ma ia.


[link]


Picit tajekozodj, mielott 'letelepedesrol' almodozol. Mondjuk kozgazos diakkent eleg szanalmas, hogy ennyit tudsz a vilagrol, hogy Jamaikaban homokos tengerpart van...

2016. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. Nem csak ennyit tudok a világról, ezt csak mellékesen írtam le. 2. A bunozesrol olvastam hogy 2010 óta fokozatosan csökken.
2016. márc. 28. 22:08
 3/9 anonim ***** válasza:

jol beszelsz angolul, az jo

es olvasni is jol tudsz es erted is? Mert akkor ime:


[link]


[link]


[link]

2016. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezekkel nincs gond, 90-95%-a lejön. Engem inkább az érdekelne hogy le lehet e telepedni. Ha igen hogyan? Mennyi pénzzel érdemes kimenni? Egyáltalán érdemes e? Nagyon szépen kérek mindenkit,hogy ne tahó stílusban válaszoljon, mert olvastam az országról, de mindent nem tudhatok. (A bunozesrol annyit, hogy az utobbi evekben jelentosen csokkent ott, legalább is ha pontos az információ). De ha nagyon eltájolódtam, és a szépségen túl a legrosszabb gazdaságú és stílusú helyet kerestem, ne ugasson le mindenki! Köszönöm!
2016. márc. 28. 23:28
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
"Jól beszélek angolul"... a magyar viszont kevésbé megy, úgy látom. Jamaicába szeretnél utazni, és Jamaicában szeretnél letelepedni. A tagmondatok közé vesszőt kell tenni, pl. "Ha igen, hogyan?", valamint: Engem inkább az érdekelne, hogy le lehet-e telepedni.
2016. márc. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En is egy tropusi szigeten elek csak en az EU ban. Nem leanyalom, azt elmondhatom. De legalabb nalunk ha az EU projekteket ismered akkor viszonylag konnyen talalhatsz melot. Igaz ide a francia kell. Jamaikan nem tudom hogy mekkora a munkanelkuliseg, de szerintem eleg nagy. Az elet viszont valamivel dragabb, tekintettel arra hogy a termekek nagy resze importalt. Helyben a fu meg a rum meg a cukornad terem, esetleg nemi mezogazdasagi termek de nem sok.

Azt kell szem elott tartanod, hogy el tudnad-e viselni

- az evszakok hianyat (en is utalom a telet de 3 evbe telt mire megszoktam hogy itt csak ketto van, az esos meg a szaraz evszak)

- a szigeten levo "bezartsag" erzeset. Nekem ez a legnehezebb mind kozul. Es ez lassan 4 ev utan sem mulik. Az otthon messze, minden messze, ha barhova menni szeretnenk akkor azt csak repulovel lehet ami rendesen megdobja az arakat.

- hogy mindennap ugyanakkor, eleg koran sotetedik. Jo, ez telen pl ok mert akkor fel6-6 korul de nyaron sincs este 7 oranal tovabb vilagos.

- a tengerpart OK de hidd el ha ott elsz, nem fogod minden idodet ott tolteni. Mi sem tesszuk, jo, rendszeres hetvegi program de nyilvan mast is kell csinalni a hetvegen, amikor nem dolgozik az ember (bevasarlas, ugyintezes...)

- a szigetlakok mentalitasat. Persze sokkal nyugisabb meg minden de sokszor ez epp olyan hatrany mint elony, es nekunk ez europai szemmel bizony furcsa lehet.

Illetve azt, hogy a szigetlakok valamilyen szinten protekcionistak, persze altalanoaitabi nem lehet, altalaban erdekesnek talaljak a kulfoldieket, viszont azert sokszor benne van hogy Te kivulrol jossz, mint a regi gyarmatositok, es sokan vsak egy bevandorlot fognak latni benned aki azert jott ide mert itt meleg va meg tenger. Ez nalunk is hatvanyozottan igaz, ezzel napi szinten meg kell kuzdenem a melohelyen is, meg ugy is hogy a ferjem itteni, a gyerekunk is itt szuletett.

Osszesegeben most mar nem cserelnem el semmiert de eleg nagy ut volt ez, es ha egyedul jottem volna, valoszinu mar nem lennek itt.

2016. márc. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm, erre voltam kiváncsi. Egyébként félig-meddig én is gondoltam hogy ez pár dolgot leszámítva csak egy ábránd a bevándorlós gondok és egyéb dolgok miatt, de gondoltam azért felteszem a kérdést mások mit gondolnak. Úgy hogy az eredeti kérdésem miatt ne gondolja senki azt hogy álomvilágban élek, tudom hogy a pénz, a rassz, a bevándorlás elég nagy gondot jelent és azt is tudom hogy egy idõ után talán még a honvággyal is lehetnek gondok. Ezeken ugyan úgy mint más én is sokat gondolkodtam.
2016. márc. 29. 07:10
 8/9 anonim ***** válasza:
6/7 Saint-Martin-n élsz? Csak kíváncsiságból.
2016. ápr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, Réunionon :) kicsit arrébb van...
2016. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!