Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Mennyi idő múlva muszáj...

Mennyi idő múlva muszáj legkésőbb visszaérnem Mo-ra, ha (tegyük fel) ma Minden lehetséges-szükséges papír meg van újítva, és holnap indulok a világkörüli utamra?

Figyelt kérdés

Most vonatkoztassunk el attól, hogy...

- maga az út megtétele is drága lenne,

- extrémsok huzavona minden papírt elintézni (no meg ha van a Föld túloldalán egy A és B ország, akkor ne az legyen már, hogy amint kilépek A-ból, hazajönnöm kéne a B-vízumért, helyette csak úgy átmenni kéne A-ból B-be is, mint ahogy Magyarból a szerbekhez, ők se EU-sok)

- sok országban lehet nagy az államon belüli táv is, tehát ha épp úgy akarom, akkor legyek a magam sofőrje bármelyik országban (vagy azért, mert NYC-ből hiába repülnél LA-be, onnan is el akarsz jutni a szomszéd városba, vagy mert az országon átkocsizva ismered meg a többi útbaeső tájat is), viszont nem mindenhol úgy van az, hogy a magyar jogsim és útlevelem kell csak a zsebembe

...szóval most tegyük fel, hogy minden, ami szükséges hozzá, az már most adott (de vmikor le fognak járni, mint ahogy ha nem megyek sehova, úgy is leját a személyim x éven belül), akkor max mennyi időt lehetek Magyarországon kívül?



2015. júl. 22. 19:20
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
természetesen csak elméleti kérdés ez xD ha egyszer megvalósulna, az leghamarabb is csak sok év múlva lesz (de akkor is felhasznál6óak lesznek az itteni válaszok, melyeket előre is köszi)
2015. júl. 22. 19:35
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj? Sose muszáj.
2015. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Az útleveled max. 10 évig érvényes, akkor meg kell újíttatnod. De lehet hogy ezt nagykövetségen keresztül is el tudod intézni.


Mondjuk ha 10 éven keresztül folyamatosan utazgatsz akkor lehet persze hogy hamarabb betelik.

2015. júl. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Utlevelet ha jol tudom max 10 evre adnak, de Eu-n belul utazhatsz szemelyivel is, azt nem tudom hany evre adjak.

Ha a szemelyit adjak peldaul 15 evre, az utlevelet 10, akkor 10 evig utazhatsz az Union kivul es a 10ev (vagyis az utlevel) lejarata elott valahol be kell lepj az Unio teruletere es onnan meg van 5 eved, hogy csalinkazz mielott Magyarorszagra vissza kell jonnod, mielott lejar a szemelyi. Ez csak elmeleti valasz mert fogalmam sincs meddig adjak a szemelyit.


Amikor utana nezel, hogy meddig adjak a szemelyit azt is kerdezd meg, hogy a jogositvanyt meddig adjak...


De elobb jol mondtak, utlevelet tudsz ujitani egy magyar nagykovetsegen/konzulatuson, es ha le is jar a szemelyid, utlevellel tudsz menni az okmanyirodaba uj szemelyit csinaltatni.

2015. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat, és hogy tanulhattam belőlük :) eddig csak azt tudtam, hogy akármelyik országban mondjuk azért mennék magyar nagykövetségre, ha esetleg ellopódna az útlevelem (ha viszont csak magamnak, egy újat csináltatok, azt se mind1, hogy csak itthon tudok-e vagy máshol is)...

és igen, jól értelmeztétek (csak kicsit sietősebben írtam tegnap) a kérdést, hogy összesen külföldön mennyit lehetek (az ugyanis csak egy dolog, hogy mondjuk 3 hónapot lehetek egy vízumköteles országban, akkor azalatt csak azt járom be, és amikor távozok, akkor kezdem meg a tartózkodást egy másik országban oszt cső...

2015. júl. 23. 21:12
 6/25 A kérdező kommentje:

"Mondjuk ha 10 éven keresztül folyamatosan utazgatsz akkor lehet persze hogy hamarabb betelik." ez is igaz lehet :D de nem, annyit nem utazgatnék (csak ha Bill Gates lennék, vagy az örököse), inkább csak azon gondolkodom, hogy még rendkívül fiatal vagyok, egy egész élet itt van előttem, tehát ha egyszer elindulhatok, az "most vagy soha" alapon lenne olyan, hogy nem kell annyi múzeumot meg miazistent megnézni (ettől is tarthatnak hetekig a városnézések), csak megcsodálgatni a városi épületek és maguk a települések kinézetét, illetve a világ természeti szépségeit (utóbbit tenném legelőbbre)... mostanában nézegettem pár leírást a neten olyanokról, akiknek megvalósult az ilyen jellegű útjuk, az ő példájukat követve az út pár nappal kevesebb mint 1 év, de ha tovább tartana, akkor felőlem 2-3 is jöhet - mindezt persze nem egyedül, hanem kettesben életem párjával, aki előbb-utóbb gyereket is fog majd akarni, hát a világjárás és gyereknevelés nem egymás jóbarátai, tehát a lehetőség az #akkorvagysohamáskor lenne...


Mit szóltok mondjuk ahhoz a tervhez, hogy először eljutni Amerikába, a kontinens országainak végigjárása (É-D) után #csendesóceániszigetek, Új-Zéland, Ausztrália, Távol-Kelet (Japánt és a DK-Ázsia melletti szigetországokat is beleértve), aztán Ázsia többi része, majd K-Európán át haza... ha ezek férnének csak bele az időbe, még mindig kevésbé bajos (az eddig soroltakhoz képest) Európa és Afrika későbbi bejárása...

2015. júl. 23. 21:28
 7/25 anonim ***** válasza:

ha esetleg ellopódna az útlevelem - nemcsak azert. En a los angelesi magyar konzulatuson ujitottam a lejarni keszulo utleveletem es megcsinaltak. Igaz hogy hulye draga volt es sokaig tartott de kesz lett. (nem ok csinaljak, hanem a papirmunkat haza kuldik es otthon gyartjak le az utlevelet, aztan az visszautazik hozzad).


Szep terv, de mint irtad, nem vagy Bill Gates orokose, vagy megis?


Egy "egyszeru" USA ut tobbmillioba is belekerulhet. Meg ugyis, ha kanapeszorfoztok (ingyen szallas) setaltok mindenhova es levegot "esztek", ugyanis a repjegyet ki kell fizetni, es el kell keseritselek, de az USA nevezetessegei parkokban vannak, ahova kocsi nelkul necces eljutni es a belepo 20-25 dodo korul van (egyszeri belepo nem per fore szamolando).


De azert sok sikert kivanok hozza!

2015. júl. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

az utolsó választ is köszi, ebből is volt mit tanulni...

"az USA nevezetessegei parkokban vannak" igen, USA-t eleve csak ezzel együtt tervezhetnék, főleg ha minden egyéb látnivalónál (pl. épületek) előbbre helyezem a világ természeti helyeit, amik bizony tényleg Nemzeti Parkok... de amiből esetleg nézhetnék Yellowstone-t, Grand Canyon-t meg Yosemite-t, legalább az az összeg tuti nem gazdagítja Las Vegas-t (főleg nem a hoteleit és kaszinóit)

2015. júl. 24. 21:18
 9/25 A kérdező kommentje:

egyik példaképem ez a szép cikkecske:

[link]

2015. júl. 24. 21:47
 10/25 anonim ***** válasza:
Tetszik, jó kedvcsináló cikk. Egyetlen hibája, hogy a cikkíró nem tudta kihagyni a "szegényebb országokban nagyobb a szeretet" közhelyes moralizálást, de a pár nagyon szimpatikus, és nem mindennapi, amit végigcsináltak :)
2015. júl. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!