Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ti egyedül, saját szervezésben...

Ti egyedül, saját szervezésben elmennétek olyan országba aminek nem beszélitek a nyelvét?

Figyelt kérdés
És a helyiek még annyira se tudnak idegen nyelveket, mint a magyarok.
2016. aug. 22. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel az ország akkor gondolkodás nélkül.
2016. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
El, mert az angolt pl. nagyon sokhelyen megértik. Végső esetben meg tudok rajzolni és mutogatni.
2016. aug. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Én nem tudok angolul beszélni csak olyan ( én menni ide, én enni ezt, kérem azt ) thai nyelven meg semmit nem tudok mégis Thaiföldre megyek nyaralni. Már voltam, és élveztem nagyon..
2016. aug. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, voltam már így Tenerifén, Görögországban, Norvégiában, Dániában, korábban Németországban, akkor még egy kukkot se beszéltem németül, ma már itt élek:), Csehországban, Ausztriában, Svédországban....
2016. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Már voltam több ilyen országban. Az a taktikám, hogy néhány alapszót kiszótárazok az adott nyelven, így a boltban vagy szállásfoglaláskor is meg tudom értetni magam, ha nem beszélnek angolul.
2016. aug. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lencsefőzi :D volt már hogy mutogatni meg kézzel-lábbal magyarázni kellett?
2016. aug. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Csak saját szervezésben utaztam idáig, rengeteg olyan országban jártam, ahol nem beszéltem az adott nyelvet. Az angolt legtöbb helyen megértik, ahol nem, ott marad az Activity :) Más nyelveken is beszélek, de ezek nem annyira elterjedtek, mint az angol, ritkábban tudtam őket hasznosítani.
2016. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Indulj neki bátran, nem lesz semmi baj.

Bár megjegyzem, még sosem jártam olyan országban, ahol ne beszéltek volna jobban idegen nyelveket, mint a magyarok. Még timbuktuban is boldogulni fogsz.

2016. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Nos Fehéroroszországról lenne szó és több ott járt ember által megerősítésre került, hogy csak oroszul beszélnek, az angolt még annyian sem beszélik, mint Magyarországon. Oroszul pedig én nem tudok, csak a betűket tudom elolvasni és pár alap szót.
2016. aug. 23. 21:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Szállodákban, más turista helyeken beszélnek szerintem még ott is angolul. Biztos vagyok benne, hogy az utcán fiatalokat leszólítva fogsz találni valakit aki beszél angolul egy kicsit.

Vigyél magaddal utikönyvet, ott levannak írva az alap dolgok.

2016. aug. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!