Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ki kell tölteni a Volánbusz...

Ki kell tölteni a Volánbusz bérletet?

Figyelt kérdés
A hónapban vettem először volánbusz bérletet a lakóhelyem és pest között. Nem találtam rajta semmi helyet, ahova név stb. kéne. Van viszont igazolvány-számnak helye. Az nekem üres, mert azthittem a pénztáosnak kell kitölteni és mivel nekek ideiglenes diákigazolványom van, amin nincs szám, ìgy hagyjam üresen. Most ezt nekem kellene kitölteni tollal esetleg? Vagy a pénztarosnak kellett volna tenyleg?

2016. okt. 1. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell kitölteni az első utazás előtt, különben jól megbüntetnek. Szerintem a személyid számát is odaírhatod. A lényeg, hogy fényképes igazolvány legyen.
2016. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
64%
Valamit írj oda. Bankszámlaszám is lehet kb. Tök mindegy az ellenőröknek, csak tényleg legyen ott valami.
2016. okt. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy az "ideiglenes diákigazolványon" (Igazolás oktatási igazolványra való jogosultságról) nincs sorszám, a 362/2011. (XII. 30.) kormányrendelet szerint kell rajta lennie, mégpedig a jobb felső sarokban:

[link]


Szabályos, sőt ajánlott viszont, ha e helyett a számsor helyett az igazolás 3/c pontjában is szereplő OM azonosítót tünteted fel, ugyanis ez a végleges diákigazolványon is szerepelni fog.


Ez azért célszerű, mert ha az igazolás sorszámát írod rá, akkor kezelési költség fejében ki kell cseréltetni a bérletszelvényt az igazolás lejártakor, mert az új igazolásnak vagy a végleges diákigazolványnak más száma lesz.

2016. okt. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!