Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Egzotikus utazás vagy első autó?

Egzotikus utazás vagy első autó?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok végre eljutottam odáig a spórolgatással,hogy tavasszal tudjak venni egy , újabb,fiatal autót , úgy ahogy elvagyok kocsinélkül,de sokszor jól jönne, így végre tavasszal megvehetném.

Viszont az utóbbi időbe nagyon foglalkoztat az egzotikus utazás.. Amerika vonz.. Miami vagy Mexikó, Cancún.. Úgy érzem nekem mennem kell oda ,de az is minimum 700 000Ft ez nagy kadás kocsi előtt,aztán megfordul bennem, hogy 10 napért 700 000 sok,de tudom,hogy a látvánnyal kárpátolná az árat.. És igazából ellennék kovsi nélkul talán jövőre is de akkor megint 700 minusszal kell spórolgatnom a kocsira.


2016. nov. 13. 18:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
egzotikus utazás első autóval.
2016. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Utazás.
2016. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
En talan eloszor a kocsit vennem meg. Hiszen az jol jon amikor nem vagy tomegkozlekedeshez kotve, amerika pedig megvar. Aztan elkezdenek sporolni az utazashoz.
2016. nov. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nem derült ki számomra, hogy mennyire van szükséged kocsira. Mire kéne. Hol élsz?

Pl. ha dolgozni jársz és kétszer annyi az út tömegközeledéssel, akkor inkább a kocsit venném meg most.

De ha Pesten élsz, akkor felesleges a kocsi, ha nem jársz rendszeresen vidékre.

2016. nov. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ezt a minimum 7kilót az általad említett utazasra,szóval ezt a számot honnan húztad elő?
2016. nov. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Budapesttől 30 km-re lakom.

A kocsi azért lenne jó,mert bejutni még könnyebben bejutok reggelesbe..haza is 1óra alatt,ha nem megy elhamarabb a távolsági..ha igen akövetkező 14:45 körül jön.. Akkor 45 percet csak ugy állok ott..és a 2órás munkahelyi kijövetelből lesz fél 4 mig haza érek..

Délutánosba ugyan ez .. 22:00 kor kijövök..és majdnem fél 12 mig hazaérek..egy helyen át kell szállni..és onnantól kocsival kb öt perc d legalább 15-20 percet kell várakozni..


A legjobb az egészben,hogy kocsival fél óra a munkába meg haza..

Ha szombaton ismegyek többnyire vonattal,mert akkor nem kell átszállnom..2 helyen!! Viszont az állomásig is elkell jutnom..

Haza felé ugyan ugy .. Vagy elérem a 14:10-es buszt akkor elérem a csatlakozást is.. De ha a 14:10 est nem akkor utána mndegy mert csatlakzás sincs.. A vonatal meg szintén az a gond,hogy ora 42kor indul.. 14:42 vagy 22:42 .. 22:42-kor már majdnem otthon vagyok,mig vonattal csak akkor ndulnek..

Bonyolult a helyzet.

2016. nov. 13. 19:11
 7/15 anonim ***** válasza:

6: ebben az esetben mindenképpen az autót választanám elsőnek.

Utazás meg majd 1-2 év múlva, ha összejön rá a pénz.

2016. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ha van rá pénz mind a kettő
2016. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha jó a társaság és az utazás alkalmi áron van, nem hagynám ki. Ha átlagos út, ki tudja milyen társaság, akkor lesz ilyen lehetőség bármikor. Ugyanakkor ha kimerültnek érzed magad és nagyon vágysz a kalandra, akkor utazz el, mielőtt kiégett, depressziós leszel.


Azzal viszont számolj, hogy az autó fenntartása költséges, nem fog úgy gyűlni a pénz más dolgokra.

2016. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ezért vagyok ebben a helyzetben,mert ha meg van a kocsi nem tudok úgy félre rakni,mint anelkül..de ha nyaralni megyek,akkor megint csak távolodik az autó.

A munkatársaim sorra görögországba mennek..elmegy a család kb 150-ből vagy még annyiból sem.. A képek alapján kb egy balatoni hétvégével ér fel a négyzetmétere jutó emberek száma 3-4 és ott a tengerpart.. Na ezt gondolom a képeik alapjan..valakinek ez jó,rendben..

Nézegettem európai utakat is van ami tetszik,nem jártam ott ,de úgyérzem az számomra nem elég kielégítő..

Már most kiégettnek érzem magam, gyerekkorom jó volt,de valahogy a bulis korszak elmaradt úgy 16 éves kortól..leginkább,mert kicsit zárkózott vagyok,de jó társaság esetén ez elszáll és akkor senki hem gondolná,hogy kicsit zárkózott vagyok..

Úgyérzem és látom,hogy bennem egy folytonos bizonyítási vágy van,hogy megtudom csinálni és egy miami nyaralás elsöpri az összes európai utat..de ha megkérdezik hogy hova mennék lehurrogják,mert magukból indulva elérhetetlennek tartják..középkorúak is..

Azt látom,hogy sok fiatalnak úgy jó ahogy van.nem akar többet,de kevesebbet sem.. Vagy ez a jó ( szerintük) vagy velem van a gond,hogy jobb életet akarok,nem elég az átlag. Viszont több olyan dolgot engedhettem meg magamnak,amiről mondjuk egy velem egy idős még csak álmodozik,de lehet hogy megtehette volna.. Ha ő is megdolgozik érte.

Nem hnném,hogy 10 nap külföldön megváltoztatna mindent utána menne tovább a szürkehézköznap..de jó lenne eljutni oda.

Tudom,hogy sok fiatal álmodozik erről arról,de azt gondolom,hogy fele annyi tartaléka sincs mint nekem..heti 6 napot dolgozom többnyire koromhoz képest jól keresek..de vagy autó vagy utazás..

2016. nov. 13. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!