Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Egy 18 év alatti fiatalnak...

Egy 18 év alatti fiatalnak szüksége van valamilyen szülői beleegyező nyilatkozatra ahhoz, hogy külföldre (Svédországba) utazzon?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok többször voltam már külföldön Európán belül autóval, busszal, de most repülővel megyek a barátnőmmel (ő 20 éves) és nem tudom, hogy kell e vagy ha igen akkor ez, hogy néz ki.

2016. nov. 19. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy bárki is kérje, de nem baj ha van.
2016. nov. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell, én 14 évesen utaztam először egyedül repülővel. DE ha mégis kéne, a 20 éves barátnőd nagykorú, így megvan a nagykorú kíséret szóval semmiféle akadálya nem lehet.
2016. nov. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt nem kiséreten van a hangsúly, hanem a szülői hozzájáruláson. Kiséret biztosan nem kell.
2016. nov. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És ha ilyet iratok akkor mit kell? Csak megkerem az egyik szulomet, irja le hogyvhozzajarul az utazasomhoz es utana alairja vagy micsoda?
2016. nov. 19. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően igen, angolul írjátok és mindkét szülő írja alá!
2016. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Tesóm most volt hasonlóan Angliában,írtunk ilyet, kérték is (mondjuk tapasztalataim alapján Eu-n belül Nagy-Britanniában van az egyik legszigorúbb határellenőrzés, sok helyen rád se néznek, ha repülővel érkezel). A beleegyezés mellett érdemes beleírni a tartózkodás célját, idejét, szálláshelyet, szülő és kísérő adatait.

2016. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!