Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha útlevelet szeretnék csinált...

Ha útlevelet szeretnék csináltatni, akkor tényleg kell hozzá vinni a régit is?

Figyelt kérdés
Most Budapesten vagyok, nem a szülővárosomban, és útlevelet szeretnék csináltatni, de a régi otthon van (és szerintem legalább 5 éve le is járt). Olvastam, hogy vinni kéne a régit is az újhoz. Ez tényleg igaz? Meg egyébként tényleg 20 napon belül elkészül? Budapest és vidék között van különbség?(elkészülési időben)

2016. nov. 28. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kell vinni a régit, mert azt igaz visszakapod, de érvényteleníteni fogják. Azt, hogy szerinted 5 éve lejárt az nem jelent semmit.

A hivatalos elkészítési idő 30 nap. Erre kell felkészülni. Bár sokszor jóval előbb kipostázzák, de ha 25-dik napon még nem érkezik meg, akkor sincs jogod reklamálni mert 30 napig várni kell... De ha sürgősen kell akkor akár 24 óra alatt is megcsinálják, csak meg kell fizetni az árát.

2016. nov. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A hivatalos elkeszetesi ido 20 nap, regen volt 30.
2016. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. nov. 28. 10:16
 4/15 anonim ***** válasza:
49%
Hova szeretnél utazni? Európai Unión belül, s egyes további európai országba elég a személyi is.
2016. nov. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kell vinni, amúgy nekem 4 napon belül már megérkezett, de nem lehet abban bízni, hogy neked is :D
2016. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyébként nyerhetek időt azzal, ha Budapesten csináltatom? És nem vidéken?


Off: Egyébként akkor mi van, ha valaki elhagyja a régi útlevelét?

2016. nov. 28. 14:02
 7/15 A kérdező kommentje:
#4 ha EUn belül utaznék, akkor nyilván nem kérdeznék útlevélről...
2016. nov. 28. 14:03
 8/15 A kérdező kommentje:

[link]


Itt viszont azt írja, hogy akkor kell vinni, ha még érvényes.


Most akkor mi?

2016. nov. 28. 14:08
 9/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok: én vidéken csináltattam

Amúgy miért nem viszed magaddal? ha kérik kérik, ha nem akkor nem. Tőlem kérdezték például.

2016. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

"#4 ha EUn belül utaznék, akkor nyilván nem kérdeznék útlevélről..."


Bocs, hogy válaszoltam. Ártani akartam neked. Restellem magam.

Tudod, a kérdezők jelentős hányada olyanokat kérdez, amit mások evidensnek gondolnak. S annak is kellene lennie.

Nem hiszem, hogy le kellene torkolni azért, mert leírtam.


Itt rengeteg szöveg olvasható az ügymenetről, figyelmes végig olvasásra nem vállalkozom:

[link]


Csak keresőt használva nem találok olyant, hogy lejárt útlevelet le kellene adni az igénylésnél.

2016. nov. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!