Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Személyi igazolványom újíttato...

Személyi igazolványom újíttatom meg itthon. A régit még visszaadták és adtak egy borítékot, Szem. Ig. Kód kártya van ráírva. Ezzel mit kell csinálnom ezzel a borítékkal?

Figyelt kérdés

Sms-ben értesítenek, ha megjön az új személyim.Akkor be kell érte mennem. Azonban adtak egy borítékot is, most ahogy intéztem a megújítást és a nevem van rajta és ez:Személyazonosító igazolvány kód kártya. Meg egy vonalkód.


Ezzel a borítékkal mit kell csinálnom? Ezt nekem adták vagy be kell dobnom ezt a postaládába??



2016. dec. 7. 16:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Hello. A napokban ugyanezt a folyamatot jártam végig. A kódkártya fogja helyettesíteni a TAJ és az adó kártyádat. (Nekem ezt mondták.) Aztán annyit fűztek hozzá, hogy még nincs kiépítve a rendszer, szóval el kell tenni és értesítenek majd róla levélben, hogy mikortól és mire használható. A régi személyidet akkor fogják elvenni, ha besétálsz az újért. Annak rendje, módja szerint én is kaptam sms értesítést. Ma megyek érte.
2016. dec. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1-es. köszi! Még jó hogy nem dobtam be a postaládába!! :)))


Nekem ott azt mondták, gogy a TAJ és adószámom rajta lesz az új személyimen! Akkor, most ez hogy van? Az nem elegendő? Mellé be kell mutatnom ezt a kódkártyát is, ha valahol igazolnom kell a taj és adószámom?


De, hisz azt mondták pont ezek rajta lesznek 1 okmányon a személyin és nem kell mellé: adó,tb és lakcímbejelentő.


Akkor most hogy van ez? (újlenyomatom is rajta lesz, csak digitális aláírást nem igényeltem hozzá, azt mondták az bonyolultabb és otthon kellene hozzá kártyaolvasó is)(ez később is igényelhető).

2016. dec. 7. 16:31
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ahogyan én látom, a magyar polgár teljesen fölöslegesen fizet közoktatásra, a jelenlegi rendszer alapvetően gondolkodásra képtelen rabszolgákat termel ki.

A kérdező ennek ékes bizonyítéka.

2016. dec. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos nem értem, hogy a második válaszoló miért sérteget. Csak annyit tudok neked mondani, hogy még nem tudjuk használni a kódkártyát és kapni fogunk róla postai úton tájékoztatót, hogy miként tudjuk használni. Légy türelemme, az új személyit pedig ovábbra is hordd magaddal a lakcímazonosítóddal. :)
2016. dec. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az új személyire nem lesz rányomtatva a taj meg adószám, hanem lesz benne egy chip ami tárolja ezeket az adatokat. A kódkártyán meg az a kód van, amit a chip leolvasásakor meg kell adnod majd ( mint egy bankkártyánál)' ha a személyidet egy kártyaleolvasó terminálban használod azonosítás céljára (mert hogy ezért lett bele chip rakva.)

De egyébként ha már egyszer ott van az okmányirodában (vagy ahol csináltatod a személyit), miért nem kérdezed meg ott hogy miért adják neked azt amit adnak és mire jó?

2016. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!