Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Üdvözlet:-) Szeretnék nyáron...

Larea20 kérdése:

Üdvözlet:-) Szeretnék nyáron elutazni, kinek mi a véleménye utazási irodába menjek vagy már tudom neten is egyszerűen intézni? Járatlan vagyok ebben a témában és nem szeretnék rossz élményeket.

Figyelt kérdés

Ki miért szereti az irodát?

Ha valaki ellenzi miért?


2017. ápr. 19. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban eléggé egyszerűen hazulról is meg lehet oldani az utazgatást, hiszen ott a világháló. Ha ezt nem szeretnéd, akkor bármelyik utazási iroda szívesen megoldja helyetted, de nem kevés jutalékért. Viszont az is igaz, hogy vannak olyan szervezett utak is, amik már annyira olcsóak, hogy nem lehet már alájuk menni.

Ilyenek pl. a görög buszos/tömegnyomoros utak.

Előnyük az olcsóság, a hátrányuk viszont az, hogy cserében el kell viselni az igen hosszú gyötrelmes megpróbáltatást útközben, ráadásul kétszer is.

(A mazochisták amúgy imádják ezeket az utakat.)


Könnyebben lehetne segíteni, ha legalább tudnád, hogy hová, mikor, és mekkora költségkeretből szeretnél utazni.

2017. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
néha utazási irodánál is vannak jó ajánlatok meg néha töredék áron ki lehet hozni csak több utánajárást követel meg a dolog.
2017. ápr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbálj meg rákeresni az interneten egy számodra szimpatikus célpontra, (repülőjegy, szállás - mindkettőre találsz rendes keresőket), majd próbáld ugyanazt irodánál is megkeresni. Hasonlítsd össze a végeredményt, és dönts belátásod szerint.

Amúgy azt gondolom, hogy bármely iroda bármely ajánlatának a feléből kihozunk mi válaszadók egy azonos minőségű utat. (természetesen időben megszervezve).

Ha elakadsz, majd visszajössz kérdezni.

2017. ápr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Egyetértek a 3. válaszolóval.


Pár tipp pluszban, hol keresgélj.


Repülőjegy: Európán belül sokszor érdemesebb közvetlenül a légitársaság oldalán keresgélni. Ryanair, Wizzair, Easyjet, Germanwings álatalában baráti áron árul jegyeket, persze attól is függ, mikor veszed és hová mész (szezonban vagy azon kívül stb). De keresőből is van rengeteg, például Skyscanner, Azair, Kayak, Momondo.


Szálláskeresőkre példa: AirBNB, booking.com, hostelworld.com, hostels.com, Trivago. Mindenképp érdemes az értékeléseket és hozzászólásokat elolvasni, hogy kapj egy képet a szállásról.

2017. ápr. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

- kajáldák, szállás: tripadvisor

- szállás: airbnb - ez jó, és széleskörű, nagy százalékban normális emberekkel, akik nem húznak le

- utazás: előtte minimum! egy hónappal szervezd meg, légitársaságok, vasúttrásaságok honlapján


Mi most utaztunk Velencébe, és másfél hónappal előtte már az összes Milánóig közvetlen járat teli volt, így csak három átszálással - meg egy "vajon átérünk-e a csatlakozáshoz?" - kérdéskörrel - tudtunk lejutni. :)


Az utazási irodákban én nem bízok, nemegy ismerőst csesztek már át.

2017. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Ha tudsz angolul és nem félsz a szervezéstől, akkor sokkal jobban jársz, ha magad intézel mindent. (Pl. a reptéri illeték is kamu, csak az irodák haszna.) Viszont charterre magad nem tudsz jegyet venni, a fapadosok meg drágák a nyaralóhelyekre.
2017. ápr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb. fele-fele a saját szervezés és az utazási irodás.

Utazási irodával akkor megyek, ha olyan helyre megyek, ahova macerás eljutni autóval, esetleg valamilyen körút, stb. Pl. egy angliai körút. Buszozni, vonatozni, az állomástól sokat gyalogolni nem szeretnék, kényelmesebb, ha körbevisznek. Vagy nagyon speciális a program, amit nehéz magadnak megszervezni, esetleg épp nincs társaságom és nem szeretnék egyedül menni. Minden mást magunk szervezünk. Főleg nyaralások, városlátogatások, hosszú hétvégék.

2017. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

ennyire rossz a véleményetek az irodákról? Én azt gondoltam, azt érzem, hogy nekem egy biztonságot nyújt, hogy van kihez fordulni, ha baj ér. Rosszul gondolom? Persze beszélek nyelvet.Lehet neki futok magam és meglátjuk, még egyszer köszi mindenkinek

2017. ápr. 20. 12:13
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

A reptéri illeték nem kamu, az benne van a repülőjegyben, nem tudod elkerülni, hogy kifizesd.


Aki járatlan a témában az lehet azért jár jobban egy irodával mert hát nem csak repülőjegyet és szállást kell keresni, hanem a programokat is meg kell szervezni, ügyesen hogy teljesíthető legyen de ne legyen túl sok. Kezdők valószínűleg túl sokat zsúfolnak be -- ezért a jótanács az, hogy előre nézzd meg, hogy mit lehet kihagyni.


Ha értelmes helyre mész, nem lesz zűr. EU, USA, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland rendben. Én nem is utazom máshova, tíz élet nem elég, hogy ezt mind megnézze az ember, hiányzik a fenének a "harmadik világ" ezerféle problémája.

2017. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!