Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Elutazok két hónapra munka...

Elutazok két hónapra munka miatt. Miket vigyek magammal? (nő vagyok)

Figyelt kérdés

ahova megyek, ott nincsenek alapvető cuccok, így vinnem kell magammal ágyneműt, minden létező tisztálkodási szert, mosószert, mosogatószert, stb. emiatt nem tudok már hova pakolni. a másik, hogy még nem igazán van saját kersetem, így még nehezíti a dolgomat az is,hogy kisebb méretű cuccokat vegyek. tudnátok segíteni, hogy miket kéne vinnem és lehetőleg hogyan?

(olyan mintha elköltöznék oda, de nem tudok helyben nagy bevásárlásokba bocsátkozni a kevés pénzem miatt)



#utazás #munka #szállás #diákmunka #utazási előkészületek
2017. jún. 29. 09:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha leírnád hova költöznél, mert még a szegényebb országokba is lehet mosogatószert , és mosószert kapni a kis helyi boltokban. Lehet nem persil de ott is mosnak az emberek...


Nem mindegy hova mész, mert ha europa vagy észak amerika, akkor max lázcsillapító kell, de ha ennél kevésbé fejlett részre, akkor kell egy halom másik gyógyszer is. Tampon, betét europában minden boltban van, de pl afrikai országokba érdemes vinni. Föleg olyat ami nem okoz szemetet...

2017. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt neked kell tudni hogy mire van szükséged. Ha más nincs akkor szépen neki ülsz és végig gondolod hogy miből is áll egy nap, mire van szükséged és ezeket felirod magadnak.

Mert nem mindenkinek ugyanazok a szükségletei mint másnak.

Azt is hogy hogyan , hát ezt is hogy tudná itt valaki megmondani.

2017. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy nincsenek alapvető cuccok?

Nincs a lakásban. Vagy nem is lehet venni?

Mert tisztálkodási szereket, takarítószereket sokkal egyszerűbb lenne ott megvenni, mint magaddal vinni.

Hogy fogsz utazni? Mivel?

Postán utána néznék csomagfeladásnak. Lehet, hogy jobban jársz, mintha vinnéd magaddal.

2017. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Öhm... több fura részlet is van a leírásban. Tehát te olyan helyre mész, ahol semmi alapvetőt nem lehet megvenni? Még Afrikát lehetne így elképzelni, de azt is csak akkor, ha nem városban szállsz meg, hanem bemész a dzsungelbe, hogy egy viskóban lakj... ez esetben oltasd be magad malária ellen! :D


Munkaügyben mész, de nincs saját kereseted? Nekem ez így egy elég erős önellentmondásnak tűnik...

2017. jún. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen két hónapos balatoni munkára megy a kérdező, bár javíts ki, ha tévedek. Én ezt tudom elképzelni.

Szerintem a kis parti boltokban tényleg drágábbak még a tusfürdők is, mint itthon, de én mindenből csak egyet vinnék. Ott is azért vannak nagyobb áruházak is.

Ha meg repülővel utazol, akkor teljesen felesleges ilyeneket összevásárolni.

2017. jún. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amíg nem írod meg, hogy hova mész, ne várj hasznos válaszokat.

Ez lenne az első dolog, amit tudnunk kellene.

2017. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
balatoni munkára megyek, az utolsó előtti válaszoló jól gondolta. azért nincsen saját keresetem mert diák vagyok még, épp ezért megyek nyári munkára. itthon sajnos nincs, ezért is megyek két hónapra egy teljesen más vidékre. a cuccok tényleg nagyon drágák, és nincs a közelben nagyobb/olcsóbb áruház. a kérdést azért tettem fel, mert nem tudom, hogy mire van szükségem még, és szeretnék a lehető legegyszerűbben elpakolni magammal, mert busszal megyek, nem költöztetőgéppel. nyilván kapok a szüleimtől egy kis pénzt, de ebből nem tudok mindent megvenni belőle. a szüleim nem tudnak többet adni
2017. jún. 29. 15:21
 8/10 A kérdező kommentje:

olyan, mintha egy teljesen új házba költöznék, szóval se evőeszköz, se tányér nincsen, ilyenkor vegyek inkább egy műanyagot? (mikró és tűzhely az van)

és a hogyan-ra úgy gondoltam, hogy érdemesebb otthonról hozni mosószereket, egy keveset, vagy ott vegyek méregdrágán? kitarthat két hónapig? szóval a hogyan inkább az érdemes szóra alapozna.

2017. jún. 29. 15:26
 9/10 anonim ***** válasza:

"és nincs a közelben nagyobb/olcsóbb áruház."


Az északi partot nem ismerem, de a déli parton van több Tesco, Aldi és Lidl is!

2017. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Északi parton is van egy csomó, Füreden, Keszthelyen még válogatni is lehet, de amúgy is simán előfordulnak, ha más nem, Coop/CBA biztosan van, és még azért is jobb, mint egy Mari néni kisbótja... szóval azért az sem a harmadik világ. :D


Én voltam az afrikás válaszoló. :D

2017. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!