Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ha valaki ellen büntetőeljárás...

Ha valaki ellen büntetőeljárás folyik /ittas jármüvezetés, baleset okozás stb/ utazhat külföldre pl. Afrikába vadászni? Mi a vélemény?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Ameddig nem vonják be az útlevelét, addig mehet akárhová.

Ha valaki ellen eljárást indítottak, az ellen egy másik ország hatósága nem intézkedhet, maxim figyelmeztetheti szóba.

2010. jún. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*szóban.
2010. jún. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok. Bőviteném a kérdést: Nem kell ilyenkor bevonni? Régebben bevonták....
2010. jún. 2. 09:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bevonni, csak akkor vonják be, ha szökés veszélye áll fenn.
2010. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de most, hogy okoztál balesetet ez a legnagyobb problémád, inkább látogasd meg akinek balesetet okoztál.
2010. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
10.51-nek! Igen tudom ezt kell tenni. DE....nem rólam van szó, hanem egy közös ismerősünkről akivel tele van a média.Arra voltam kiváncsi mi a véleményetek arról, hogy mehet külföldre vadászni mikor büntető eljárás van ellene.De azért köszi a tanácsot, igazad van
2010. jún. 3. 13:47
 7/7 anonim válasza:
Bár a büntetőeljárásban nem törvényi előírás a tisztességes eljárás, viszont az Alaptörvényben benne van. Nézd, az a korrekt gyanúsítotti magatartás, ha közli, vadászni megy Afrikába. Ha azzal az állammal van kiadatási egyezmény, akkor a nyomozó hatóság sem aggathat. Vízumot alighanem kérni kell, és ha nem kér olyan országba, akivel nincs egyezmény, semmi baj. Viszont, ha mégis meglép, alőbb-utóbb kézrekerítik és akkor még amiatt is kap. (Mondatja az ügyvéd velem.)
2013. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!