Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Benzinkúton majdnem baleset?!...

Benzinkúton majdnem baleset?! Szimplán bevégódtak elém, amikor épp elindultam. Vélemény?

Figyelt kérdés
Nem a legelső kútnál álltam, hanem a másodikon, előttem már felszabadult a kút, mikor végeztem. Szóval, miután végeztem a tankolással, beszálltam és nyugisan készültem elindulni. Jobbról olyan hirtelen bevágódott ekkor elém egy másik kocsi, hogy csak néztem. Mintha egy féltéglát dobtak volna be. Ez még hagyján, de nem sok oldaltávolságot meg egyéb távolságot hagyott és én ugye pont akkor indultam el. Igaz, nem néztem tükörbe, mert arra végképp nem számítottam, hogy majd hirtelen bevágódik valaki elém. Tudtommal amúgy is az egyenesen haladónak van elsőbbsége. Jobbról előzni hivatalosan nem is lehet (bal oldalon van a benzintank), főleg nem ilyen eszeveszett gyorsan száguldozva a benzinkúton. Amúgy számíthatott volna rá a mögöttem jövő, hogy miután beszálltam, készülök elindulni. Vagy indexelnem kellett volna, ha benzinkútról egyenesen továbbhajtok (nem kanyarnál, csak indulásnál)? Kicsit kiakadtam, mert elég veszélyes helyzet volt. Ha kb. 1 másodperccel hamarabb indulok el és úgy vágódik be elém, akkor pont összeütközünk. Szerintem ő lett volna a hibás, mert túlzott sebességgel közlekedett és nem tartott elegendő távolságot. Számítania kellett volna arra, hogy egy autó bármikor elindulhat a tankolás után (index nélkül). Ahogy figyeltem, más autók sem szoktak indexelni a kút elhagyásakor, csak akkor, ha már készülnek kikanyarodni. Kicsit dühös lettem, kétszer rá is dudáltam, hogy vegye észre magát, mert ebből könnyen baleset lehetett volna. Kb. 1 másodpercen múlott, ha előbb indulok, akkor csatt! Így még épp meg tudtam állni és kikerülni, de elég hirtelen jött. Véleményetek? Tapasztalat?
2010. ápr. 11. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
hát sok hülye van.. én motorral álltam a kútnál, pont befejeztem a tankolást és mennék be fizetni erre vlki hátulról majdnem letolja a kisbuszával a motorom onnan és mikor fizetés után ültem vissza rá szabályosan ledudált hogy haladjak már (megjegyzem 8 állásból 7 szabad volt, de neem neki pont az kellett ahol én voltam)
2010. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Leírtad a lényeget: Kreszt sértettél, amelyet el is ismertél. Az indulási szándékot mindig jelezned kell. Attól, hogy valaki beszáll egy autóba még nem vélelmezhető az indulási szándéka.

Ha jól értem:

|Kút| - |te autót| - |Innen| vágódott be elég egy autó.


Ha baleset van, akkor 50-50-nél többet nem hoznak ki, tehát tuti, hogy nem csak ő lett volna a hibás. (De ő is hibás.)

2010. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Leírnád, hogy én miben hibáztam?
2010. ápr. 12. 09:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Abban igaza van, hogy az elindulási szándékot is irányjelző használattal jelezni kell, még akkor is ha nem jár irányváltoztatással az elindulás. Te ebben hibáztál.


maci

2010. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, bár személyes tapasztalataim alapján én még SENKIT nem láttam volna, hogy benzinkútból kiinduláskor indexelt volna. De ha mégis van ilyen, bőven 10 % alatti.
2010. ápr. 13. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Fekete-fehér törvény szerint nem tudom véleményezni az előttem szólóknál jobban, biztos vagyok benne, hogy helyes választ írtak. Viszont emberileg és józan ésszel átgondolva, a másik valóban egy barom volt. Velem is számtalanszor megesett, hogy a második kút volt foglalt, és beálltam az előzőhöz. De ilyenkor mindig csak a szükséges minimális sebességgel mentem el mellette, figyelve minden eseményre, ami körülöttem zajlott, és óvatosan beálltam elé.


B*szki, tökmindegy, hogy kinek lesz igaza, én féltem az autómat, és ha szűk helyen kell elhaladnom, és valaki épp az orrom előtt hibázik (figyelmetlenül ajtót nyit, elindul stb.), most akkor járjam a szervizeket, biztosítókat és nélkülözzem napokig az autót? Egyszerűen számítok arra, hogy valaki hülyeséget csinálhat, és azon a rövid szakaszon abbahagyom a beszélgetést az utasaimmal, lassan megyek és árgus szemekkel figyelek.


Ez egy picit olyan, mint a hirtelen fékezés esete. Amikor egy kutya vagy más állat kiugrik elém, esetleg egy orbitális nagy gödör van az út közepén, amit utolsó pillanatokban veszek észre (nemrég történt éppen, nem is gödör volt, hanem kisebb szakadék), amint a fékre taposok, szinte egyidőben nézek a visszapillantóba, hogy egy figyelmetlen nehogy belémrohanjon hátulról, és fel vagyok készülve a hirtelen gázadásra. Törvény szerint őt bűntetnék meg a követési távolság miatt, de az én autóm már sérült, plusz a rengeteg nyűg, ami ezzel jár.


Amúgy én sem láttam még soha senkit jelezni a benzinkútnál való elindulása alkalmával.

2010. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az előttem íróval annyiban értek egyet, hogy nagyon körültekintően közlekedik. A legnagyobb baj, hogy az autósok zöme nem használ irányjelzőt. Nézz meg egy körforgalmat! Nem divat az index, sőt már lassan ciki a használata. Pedig kötelező! Minden indulásnál kötelező a használata, kivéve, ha forgalmi okból álltál (dugóban), függetlenül attól, hogy ez irányváltoztatással jár, vagy sem. A hirtelen fékezésnél is az a hibás, aki beleszaladt az előtte levőbe. Okot lehet találni: szemembe ment valami, darázs csípett stb. Szerintem 50-50 % helyett Téged hoznának ki hibásnak. Te szabályt szegtél, a másik nem, függetlenül attól, hogy hülyén közlekedik.
2010. ápr. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Körforgalomban, előzéskor, sávváltáskor, kanyarodáskor, elinduláskor stb. én MINDIG használok irányjelzőt. Azt sokan mondják és magam is tapasztalom, hogy körforgalomban sokan nem indexelnek. DE A BENZINKÚTON VALÓ INDEXELÉSRŐL SENKI NEM BESZÉL ÉS A GYAKORLATBAN SEM CSINÁLJÁK (még a rendőrök se)!!! Megjegyzem, szerintem külön a KRESZ se nagyon hangsúlyozza ki, pedig mint esetem is mutatja, ez is egy valós veszélyhelyzet! Egyébként induláskor balra vagy jobbra indexeljek? Hogy helyes? Mert nincsenek felfestett csíkok, csak egyszerűen leszűkül az út. Ha a bal oldalon van a tank, akkor jobbra, ha jobb oldalon van, akkor balra kell indexelni induláskor??? Mert ugye 2 féle oldalon lehet a benzintank, ennek megfelelően 2 oldalára lehet állni a benzinkútnak is.
2010. ápr. 18. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!