Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » A családdal pénteken utazunk...

Anonym98 kérdése:

A családdal pénteken utazunk Lengyelországba auswitzba. Volt már ott valaki?

Figyelt kérdés
Az időpontot már lefoglaltam a neten, azzal kell valami csinálni vagy higy működik ez? Illetve lehet ott fényképezni? Szívesen fogadok bármilyen infót! :D

2018. márc. 14. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, de rá googlizol, és mindenre megvan a válasz. Segítek

[link]

2018. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

[link]


ez a jó link.


Amúgy hiába írom le, mi hogy éltük át, mert mi 2 éve voltunk, és azóta sok változás van.

Mi még csak 10 fős csoportokban mehettünk kísérővel. Az idegenvezető (akkor nem volt magyar csak angol) már az elején elmondta, hogy hol lehet, és hol tilos fényképezni. Sok helyen tilos volt. Sok hely le volt zárva. Nekem bevallom kicsit csalódás volt, mert azt hittem jobban áttudom érezni a tragédiát (főleg, hogy rengeteget olvastam a témában) , de inkább volt olyan érzésem, hogy gyorsan végigzavarták a turistákat, és jöhet a következő csoport. Sajnos idegenvezető tudásától is függ, hogy milyen élménnyel zárod a látogatást. Mert ha olyan mint amit mi kaptunk, akkor elég gyenge, mert az angol csaj, szinte semmit nem tudott az adott történelemről. A párommal már azzal szórakoztunk, hogy rákérdeztünk pár dologra, és nem tudta a választ.Pedig illett volna, hiszen az otthona még ma is áll Rudolf Höß parancsnoknak. Magyarul semmi nincs kiírva.

Nem tudom, hogy azóta van magyar idegenvezető, de 2 éve még nem volt.

2018. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sok változás van, az biztos. Sokan mondják hogy, van magyar idegenvezető is, de én jó pár napot végig görgettem de sehol nem dobta fel mint választási lehetőség. De ettől függetlenül lehet higy akad.

Mi idegenvezető nélkül megyünk be. A fotózásról is sok mindent olvastam, volt aki azt mondta lehet volt aki azt hogy, nem. Ezért is kérdeztem rá.

2018. márc. 14. 17:09
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt a részletes választ. Ezt a honlapot ha jól emlékszem már én is megtaláltam a napokban! :D
2018. márc. 14. 17:10
 5/10 anonim válasza:

En meg 2-3 eve voltam ott. Vannak epuletek amelyikben nem lehetett fenykepezni, de ez nem volt igaz az egesz teruletre. Csoportosan mennek be az embrek, de utana egyedul is korbe lehet nezni, legalabbis nalunk ugy volt. Mivel en 4 fos csaladommal mentem, minket betettek mas turistakhoz, angol nyelvu volt igy az idegenvezetes. Nem hiszem, hogy egy csalad miatt ti fogtok kapni egy magyar idegenvezetot, de azert bizni, bizakodhatsz, hatha.

Eleg erdekes volt, de nyomaszto. Ket resze van, de foleg az egyik amelyik ‘hirhedtebb’, sajnos mi csak azt lattuk, pedig a masik resze a nagyobb, erdekelne az is.

2018. márc. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szomszédom tavaly ott volt, de nem engedték be, mert aznapra már sok csoport volt bejelentkezve.
2018. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ki direkt olyan időpontot választottunk ahol nincs idegenvezető.

Meg le is foglaltuk az időpontot, a jegyet már emailben küldik, amit ki kell nyomtatni és vinni.

De köszönöm a válaszokat :D

2018. márc. 15. 09:01
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
A nagyapám volt ott, még jó régen. Vonattal utazott úgy tudom. Aszonta a szállás jó, az ellátás hagy némi kívánni valót. De minden este zuhanyozni kötelező ott a hotelban.
2018. márc. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Érdeklődöm, hogy lelkileg vagy egyéb okból volt-e valami rossz érzésetek?

A 17 éves gyerekem az osztályával megy Krakkóba és lehet választani ki akarja megnézni a tábort és ki nem. Páran nem akarják meglátogatni. Lehet a gyerekre rossz hatással a légkör, a látvány?

2018. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lázár Gergely ***** válasza:
Lassan hét éve voltam Auschwitzban. Ne, csak azt ne még egyszer. Nagyon brutális. Abban az időben volt magyar nyelvű idegenvezetés is. Egy lengyel csaj jött el, nagyon jól beszélt magyarul. És nagyon tájékozott is volt.
2018. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!