Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Akik külföldre mentek dolgozni...

Akik külföldre mentek dolgozni! Ti mennyi és milyen ruhaneműt vittetek magatokkal?

Figyelt kérdés

Ősszel Hollandiába megyek dolgozni, 3 hónapig nem is fogok hazajönni. Nincs túl sok ruhám, gondoltam bevásárolok előtte, mert felkészülten szeretnék menni, nem szívesen költeném el a pénzem kint ilyen dolgokra.

Elég volt amit vittetek, kicsit túlzásba estetek, vagy kevés volt?

Miből mennyit érdemes?

Előre is köszi a válaszokat!

24N


2018. ápr. 29. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Csak minimumot vigyél, mert a magyar öltözet ott igencsak kirívó lesz, kilóméterröl látszik majd rajtad, hogy külföldi vagy.


Emellett Nyugaton nem szokás az a fajta túlöltözés, ami MO-on megszokott, amit MO-on egy "igésnes(?)" nö hétköznap hord, az errefelé legfeljebb alkalomra való, és ha úgy öltözöl, ahogy otthon, akkor eléggé sokszor kerülsz kellemetlen helyzetbe.


Itt bárhol jobb minöségü ruhanemüket lehet kapni arányalg kedvezö áron és több lehetöséged lesz az itteni szokásoknak megfelelö, nem kirívó ruhatárat összeállítani.

2018. ápr. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk attól is függ, hogy mit fogsz dolgozni. Más kell egy gyárba vagy egy ügyvédi irodába. Tök egyszerű farmer, pulcsi, kardigán a normál irodai viselet. Valóban nem öltöznek túl errefelé. Ősszel egy vízálló kabát és esernyő mindenképp hasznos, olyan 10 és 20 fok közt van a hőmérséklet. Túl színes dolgokat nem hordanak.
2018. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kifejtenétek bővebben, hogy miért kerülnék emiatt kellemetlen helyzetbe?

Nem szeretem a csicsás ruhákat, sem a túl sokat mutató darabokat.

Szolid vagyok, de mondhatni mégis csinos. Legalábbis úgy érzem :D

2018. ápr. 29. 18:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miről beszél az első, pint a kutyát nem érdekli, hogy mi van rajtad. Ha a munkahelynek van munkaruha eloirasa, akkor azt kell követni, de akkor kapsz munkaruhat.

Ősszel hideg van és esik az eső szinte nonstop.

Sok ruha nem kell. Két hétre valót készíts össze, akkor elleszel. Ha kevés, mindenütt van Primark, pár euróért már kapsz felsőket, farmert.

Hova mész dolgozni?

2018. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerülsz kínos helyzetbe, igazából baromira mindegy, hogy mit viselsz. Általában a praktikus viseletet részesítik előnyben. Pár leggins, farmer, pulcsi, őszi kabát, esernyő - ezek kellenek. Semmi extrém dolog. Igazából nem kell más, mint amit otthon is hordanál.
2018. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Elsőt nem értem. A magyar nők átlaga, mintha futoszalagról érkezne. Egyenhaj, műköröm, túltolt smink, testalkathoz nem illő és igénytelen öltözködési stílus.


Én nyugaton ill. inkább délen Olaszban, Spanyolban beleolvadok a jól öltözött helyiek közé.

Inkább itthon vagyok túlöltözött nőként.

Ezzel csak azt akarom mondani kérdező, ha van szövetnadrágod, farmerod, ceruzaszoknyád (nem mini), blúzod, zakód, kardigánod, nyári ruháid, sálaid, finom kis bizsuk, elegáns lábbelid, akkor kizárt, hogy melléfogj.


Az elsőt még mindig nem értem miről ír. Alkalmi ruhás magyar nők...😂

2018. ápr. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahogy öltözni szoktam a hűvösebb hónapokban: valami egyszínű, vagy kis virágmintás felső, kardigán, szűkített kék farmer vagy fekete leggings, bokacsizma vagy max térdig érő csizma, kicsit hosszabb kabát övvel + valami kis mintás vagy egyszínű sál. Szerintem ez olyan átlag, se nem túlöltözött, se nem igénytelen.

Műkörmöm, műszempillám meg hasonlók nincsenek. Nem szolizok és a hajam sem festem. Sminkelni szoktam csak.

Csak ennyiből vki megmondaná, hogy nem odavalósi vagyok? Ennél "igénytelenebbül" sem itthon, sem külföldön nem szeretnék öltözni.

A munka most igazából mindegy is, oda megvan, hogy mit kell felvenni. Viszont emellett az ember azért csak eljár a boltba, városba, ide-oda, fel kell azért öltözni vhogy :D

2018. ápr. 29. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Esőkabátot valami rendeset az kelleni fog. Meg szeptemberben októberben olyan az idő mint otthon novemberben. Hideg szeles sokat esik.
2018. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, csatlakozom az előttem szólóhoz, az esőálló kabát fontos. Gyakran szemerkél az eső. Valami olyasmit érdemes választani, ami könnyen szárad napközben is.
2018. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!