Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Ha van egy American Airlines...

Ha van egy American Airlines jegyem, de a járatot a British Airways üzemelteti, akkor melyik légitársaság által kiadott szabályok vonatkoznak rám a csomagot illetően?

Figyelt kérdés
Az American Airlines-nál a feladott poggyász mellett vihetek fel egy kisebb bőröndöt ( 56 x 36 x 23 cm) és egy személyes tárgyat (45 x 35 x 20 cm), viszont a British Airways-nél csak az előbbi engedélyezett. Ilyenkor melyik vonatkozik rám?

2019. júl. 24. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Abszolut nem ertem, kerlek magyarazd el!


Eleg sokat repulok Amerikaba, altalaban at kell szallnom. Ha csak az utolso utazasombol indulok ki: megvettem a jegyemet az Iberian airlies oldalan. Romabol mentem Madridba ez a gep Iberia volt, majd amivel tovabb mentem Los Angelesbe az American airlines. Ergo mind a ketto szabalyzatanak meg kellett felelnem, nyilvan a “kisebb” meretu csomagszabalyzathoz kellett alkalmazkodnom.


Olyan nincs, hogy veszel egy jegyet az Americannál de a Britishel utazol. Olyan van, hogy atszallaskor mar egy mas altal uzemeltetett gepre szallsz. Nyilvan itt az lep eletbe amit fentebb leirtam :)

Egyebkent a Britishnel is vihetsz egy kisebb kezipoggyaszt es egy kisebb szemelyes targyat (kezitaska, hatizsak stb)

2019. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Szoval a lenyeg: a jegyeden mar leirjak ki alltal uzemeltetett geppel fogsz repulni, az o szabalyzatuknak kell megfelelned :)
2019. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

"Olyan nincs, hogy veszel egy jegyet az Americannál de a Britishel utazol." - hatalmasat tevedsz, mert van!!!


Pont tegnap vettem anyunak egy jegyet Budapestrol LA-be, az American Airlines WEBOLDALAN, es figyelj, oda van irva, hogy a Bud London jaratot a British Airways uzemelteti! Nahat, mik vannak! :D


Felhivtam az AA-t, hogy megkerdezzem, es a bacsi keszsegesen megerositett, hogy mivel a hosszabb szakaszon (London LAX) az American Airlines jarataval utazik anyu, ezert az American csomagszabalyai ervenyesek ra az egesz utvonalon. Vagyis egy feladott borond (23kg), egy kezipoggyasz (nincs sulylimit, csak fel tudja emelni egyedul es beferjen az ulesek feletti polcra) es egy szemelyes targy (noi retikul, kamera taska, stb) lehet nala.

2019. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Kerlek olvasd el megegyszer amit leirtam. AT FOG SZALLNI. Ergo ket gepet is erint minimum. Lehet, hogy az egyik nem American Airlines de a masik gondolom az..
2019. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Szorol szora azt irtam le amit te. Atszall, MINIMUM az egyik gepet az a tarsasag uzemelteti akinel vetted a jegyet. En leirtam, hogy X legitarsasagnal vettem, a rovidebb utat X gepevel tettem meg atszalls utan viszont Y gepevel mentem tovabb.. tenyleg ennyire nehezbaz erto olvasas!?


Olyan nincs, hogy X-nel veszek jegyet de Y meg z jarataval megyek.

2019. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Hogyne lenne ilyen. A szó amit keresel: CODE SHARE. Sajnos arra már nem emlékszem maléves jánykoromból, hogy ilyenkor kinek a szabályai érvényesek, bocsi... :/
2019. júl. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont tegnap volt egy utasom. AA -al jött Nashvillböl és Deltával ment tovább Palermóba. Viszont a Delta járatot as Allitalia üzemeltette. Így se nem a Delta, se nem a Aa, hanem az Allitalia csomagszabályzata vonatkoxott rá.
2019. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Codeshare járatnál a BA szabályai lesznek érvényesek. Engem is megzavar, főleg, hogy a hivatalos AA weboldalon vett jegyekkel is így van.

Az oka nagyon egyszerű. A reptéren egyik jegykezelő kolléga (check-ines) sem fogja azt nézni, hogy te erre a járatra kinél vetted a jegyet (egyébként a BA codeshare járataira általában egyszerre ad el jegyet a BA, az AA, az Iberia, a Japan Airlines és a Qantas, így tehát lehetetlen elvárni egy British-t kezelő embertől, hogy minden kedves utast külön kezeljen, az alapján, hogy honnan van a jegy)

2019. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!