Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen ellenőrzésre számíthato...

Milyen ellenőrzésre számíthatok Amerikában?

Figyelt kérdés
Most fogok repülni és olvastam olyasmit, hogy külön el fognak veled beszélgetni. Ez igaz? Vagy egyáltalán hogyan működik ez a folyamat és hol zajlik le?

2019. okt. 30. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy fognak. Beallsz a sorba, amikor sorra kerulsz, akkor lesz egy beszelgetesed a CBP tiszttel.
2019. okt. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És nagyjából milyen kérdésekre számíthatok? :)
2019. okt. 30. 23:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem azt kérdezték, hogy mennyi készpénz van nálam, mennyi időre jöttem, mi célból. Kedves pasi volt, anyummal voltam, még viccelődött is h inkább a nővéremnek néz ki. Tudják h izgulnak az emberek, próbálják oldani a feszkót, velem minden alkalommal kedvesek voltak.

Ujjlenyomat, retina fotó, ezek minden alkalommal megvannak..

2019. okt. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Én nem tudok angolul, és 6 hónapja amikor voltam New Yorkban, előtte az ellenőrzésnél ,tőlem is akartak kérdezni. Csak anynit tudtam mondani, hogy sajnálom, nem beszélek angolul. A pasas kedves volt. Nem probléma. Kérdezte, hogy Holiday? MOndtam igen. Week? 2

money? Leírtam papírra mennyi van nálam. Mosolygott, majd mondta, jó utat. Fél napig azon agyaltam, hogy mennyi ciki, hogy 48 évesen nem udok angolul. De akiket látogattam mondták, nem kell ezért aggódni. Sok millióan nem tudnak, mégis megoldják. Nos aki szerint ma ciki nem angolul tudni, annak mondom. Én nnak idején orosz nyelvet tanultam. Orosz nyelvvel elboldogulok még ma is. Otthon sosem kellett angolul tudnom, és nyaraláskor se nagyon..Egyedül a New yorki nyaralás volt az amikor egyedül utaztam.

Szóval nem kell aggódni, mindig segítőkészek.

2019. okt. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 subrette ***** válasza:
100%

Pár alap kérdést tesznek fel: mennyi időre jössz, mit fogsz csinálni, hol fogsz lakni, ... Nincs idő ott nagy "beszélgetésre", amikor megérkezik egy repülőgép párszáz utassal. Ellenőrzi a vízumodat vagy ESTA-dat és kapsz egy belépő pecsétet az útleveledbe.

Ha egy család együtt utazik, általában elég egy embernek válaszolni, és jelezni, hogy a többiek a családtagok. Ilyenkor a többi családtagot már nem kérdezik.

2019. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Akkor tényleg csak alapkérdések.
2019. okt. 31. 12:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy van egy ún. entry card, a legtöbb reptéren már van kiosk, amibe be kell írnod, de az is lehet, hogy hagyományos papír alapon fog menni. A járatod számát meg az USA-szállásod nevét tudd hozzá, a többi menni fog. :) Illetve ESTA-d és visszautad mindenképp legyen, de gondolom, ezt tudod.


Tőlem amúgy eddig mindig olyanokat kérdeztek, hogy miért jöttem, mi a foglalkozásom az országomban, meddig maradok, mikor megyek vissza. Volt olyan, hogy arra is rákérdeztek, hogy mennyi pénz van nálam. Meg még pár részletre rákérdezhetnek az utaddal kapcsolatban, pl. amikor konferenciára mentem ki, megkérdezték, hogy milyen konferencia, amikor cserediák voltam, akkor megkérdezték, hogy milyen városokba tervezek még elmenni, amikor meg legeslegelőször barátokhoz mentem ki, megkérdezték, hogy találkoztuk-e már, élőben, és amikor mondtam, hogy nem, még sok sikert is kívántak. Amúgy tényleg egy max. 2 perces beszélgetés az egész. :)

2019. okt. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek küldöm a zöldet és köszi az infókat! Én éppen barátomat fogom látogatni Los Angeles-ben, de a repülőúttól jobban félek. 😅
2019. okt. 31. 23:57
 9/10 anonim ***** válasza:
A repülés is sima liba. :) Reptereken eléggé egyértelműen ki szokták írni, hogy mi merre van, ha van valami probléma, tudsz érdeklődni bárkitől, a repülés pedig nem egy veszélyes dolog. Átszállás is elvileg megy, ha van időd, a hosszabb repülőúton pedig lesz előtted egy kis gép, amin tudsz zenéz hallgatni, filmet nézni, játszani, ilyenek. :)
2019. nov. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4-es, megnyugtattál. Stresszhelyzet én még azt a kevés tudásomat is elfelejtem.:((
2019. nov. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!